дунав
васил шопов дунав
септември дунав диян димов
септември дунав бранеков будинов

Септември усети рязко разликата в нивата между Втора и Първа лига още в първият си мач след завръщането в елита. Момчетата на Димитър Васев бяха надиграни с 0:2 от гостуващия Дунав на Националния стадион „Васил Левски“. Русенци реализираха по един бърз гол в началото на двете полувремена и не позволиха нито една опасност за 90 минути пред собствената си врата. В срещата имаше и сериозна съдийска грешка при 1:0 за Дунав, която не позволи на софиянци да изравнят. Te пък играха 30 минути с човек по-малко след червен картон на Траян Траянов.

В 5-та минута капитанът на тима от Русе Диян Димов нахлу мощно през центъра на терена и изведе по страхотен начин Васил Шопов, който без забавяне матира Валентин Галев с удар в далечния ъгъл за 1:0. В 16-та Септември изравни чрез Мартин Тошев, но страничният рефер вдигна несъществуваща засада на нападателя. 9-ката на столичани тръгна рязко, докато Христофор Хубчев се изтегляше и това обърка лайнсмена, чието решение и главният съдия Николай Йорданов зачете.

Следващите минути бяха откровено скучни. След 30-та минута Септември пое инициативата, но не създаде нищо опасно пред Станислав Антонов. В последната минута на полувремето Валентин Галев се намеси чудесно, за да предотврати сигурен втори гол след удар с глава на Бранимир Костадинов.

Второто полувреме започна, както и първото – с гол във вратата на столичани. Реализира го Бирсент Карагарен от близко разстояние след прострелно центриране на Хубчев отляво – 2:0 за Дунав в 52-та минута. 10 по-късно положението за Септември стана още по-тежко, защото Траян Траянов получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

До края на мача отбраната на Дунав се справи с епизодичните набези на Септемри, а Мирослав Будинов с красив изстрел разтресе напречната греда при най-добрият шанс за трети гол за тима от Русе.

В следващия кръг Дунав приема Берое, а Септември гостува на Пирин.