Пирин клъвна лошо евробоеца Ботев (Пд) на старта на Първа лига (Снимки + Видео)

7 Dni Futbol16.07.20175860

Пирин (Благоевград) тръгна с победа през новия сезон в Първа лига. Орлетата удариха като гост с 1:0 Ботев (Пловдив) в мача, който се игра пред празните трибуни в Коматево. Единственият гол в мача падна в 79-ата минута, когато Димитър Благов се възползва от грешка в отбраната на пловдивчани.Като цяло двубоят бе скучен е положенията пред двате врати почти липсваха. Като изключим гола Пирин успя да създаде само още едно чисто положение. От своя страна пък пловдивчани бяха напълно безидейни. Опасните ситуации пред гостите бяха от няколко мелета, които не донесоха желания от “жълто-черните” резултат.

Въпреки предстоящия важен реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа срещу израелския Бейтар (Йерусалим), треньорът на канарчетата Николай Киров не запази силите на футболистите си, а пусна в игра основния си състав.

През първата част домакините владееха повече топката, но по-сериозните положения създадоха „орлетата“ от Благоевград. Удар на Станислав Костов в 9-ата минута бе отразен с вещина от Иван Чворович, а в 25-ата минута Александър Башлиев се озова на изгодна позиция, но не успя да овладее добре топката. „Канарчетата“ отправиха първия си точен удар едва в 34-ата минута, когато Макенджиев изби топката в корнер след шут на Алваро. До края на тази част не се случи нищо интересно и логично резултатът остана непроменен.
В началото на втората част играчите на Николай Киров бяха по-активни, но първо удар на Тодор Неделев бе блокиран, а след това Макенджиев се намеси след шут на Серкан Юсеин.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

В 68-ата минута главният съдия Никола Попов изгони от резервната скамейка Милен Радуканов заради бурна реакция от страна на треньора.

В 73-ата минута Бризола бе изведен на стрелкова позиция, но прати кълбото далеч от очертанията на вратата. В 79-ата минута гостите поведоха. Димитър Благов бе заел добра позиция в наказателното поле и с удар по земя не остави шанс на Иван Чворович.