Нелепа дузпа провали Левски срещу Хайдук

7 Dni Futbol13.07.20173140
Левски - Сутиеска, Божидар Митрев

Левски загуби с 0:1 гостуването на Хайдук от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Победното попадение за домакините вкара Марко Футач в 24-ата минута, разписвайки се от дузпа. По-сериозните положения бяха пред вратата на „сините“, като на няколко пъти капитанът Божидар Митрев трябваше да се намесва.

Мачът бе съпътстван със скандали заради атаките на местните вандали срещу привържениците на Левски. Доста от българските фенове, някои от които арестувани, дори не успяха да влязат на стадиона в Дугополие, предградие на Сплит. Първата много сериозна опасност бе пред вратата на домакините.

В 3-ата минута Нар подаде към Горанов, който центрира отлично между централните бранители и вратаря на хърватите, но сантиметри не достигнаха на Мапуку да засече топката в празната врата. В 7-ата минута Влашич се завъртя на 180 градуса и опита да затрудни Митрев след фалцов изстрел с левия крак, но той бе твърде неточен.

Добрата игра на Левски до този момент бе развалена от необмислен шпагат на Димитър Пиргов в наказателното поле, с който фаулира Генцоглу и реферът посочи бялата точка, а унгарецът Футакш вкара отсъдената дузпа. До края на полувремето футболистите на двата отбора се задоволиха с битка в центъра на терена, а положенията пред двете врати липсваха.

В началото на втората част Хайдук наложи превъзходство и изнесе играта в половината на Левски. ПВъпреки това положенията пред синята врата са изключителна рядкост. В 56-ата минута Влашич стреля от фаул, Митрев изби, а при добавката Радошевич шутира в аут. Левски отговори моментално с бърза атака и изстрел на Нар, който обаче не намери целта.

След час игра реферът спря мача, тъй като феновете на домакините хвърлиха на терена бутилки и запалки, което със сигурност ще им коства тежко наказание.

Той бе подновен след две минутна пауза, а секунди след това силен шут на Ерцег извън наказателното поле затрудни сериозно Митрев, но вратарят на сините се справи добре и изби.

В 78-ата минута Цветкович центрира отдясно, Буш пропусна топката за Панайотов, който стреля опасно с глава, но над вратата. Само 120 секунди по-късно Влашич като по чудо не отбеляза втори гол в българската врата. Футболистът на Хайдук преодоля с физика двама български футболисти и отправи изключително опасен диагонален шут по земя от 14-15 метра, който профуча покрай лявата греда.