„Син“ юноша се завърна от Израел и пак почна да бележи в „Надежда“

7 Dni Futbol11.07.20173720
IVP_9024

Локомотив (София) надви с 2:0 гостуващия Миньор (Перник) в контрола, играна при 35-градусова жега в „Надежда“. В 5-ата минута домакините откриха чрез завърналия се от проби в Израел Илия Димитров. Той получи топката от фланга, откъдето бе центрирана от Виктор Райчев и с глава направи 1:0.

Горещото време и тренировъчният мач предопределиха бавното темпо, в което опасностите не бяха много.

Най-чистата се разкри отново пред Илия Димитров, но той стреля встрани от вратата на Миньор. Така полувремето завърши при минимално водачество на „железничарите“.

Миньор не отстъпваше много на своя по-елитен съперник и изработи най-добрата си атака в 55-ата минута, когато Кристиян Слишков стреля от 7-8 метра, но Ивайло Яначков захлупи топката пред голлинията.

Много хубава атака сътвориха в 62-ата минута двамата нападатели на Локо Атанас Курдов и Илия Димитров. Първият копна топката към втория, но вратарят Георгиев отрази удара с глава на Димитров.

В 86-ата минута Марио Йорданов излезе под ъгъл срещу вратата на Миньор, но резервният страж Първанов отрази удара му. После и Миньор имаше добра възможност, но Витков априра диагоналния удар на Парашкевов.

В последната минута след изпълнение на пряк свободен удар отляво топката попадна у Марио Йорданов, който пред голлинията реализира за крайното 2:0.

Така Локомотив победи Миньор, а в събота от 18:00 часа отново в „Надежда“ ще изиграе заключителната си контрола – срещу Струмска слава.