Истинският Левски се завърна с черна сила! Осем хиляди си припомниха големите европейски вечери

7 Dni Futbol29.06.201711451
Левски - Сутиеска, Жуниор Мапуку, Васил Панайотов, Франсис Нар

Левски започна с категорична победа участието си в Лига Европа. Сините победиха с 3:1 Сутиеска в първия мач от първия квалификационен кръг. Срещата се игра пред около 8000 зрители присъстват на стадион „Георги Аспарухов“, които са настанени в секторите „А“ и „В“, след като „Б“ е затворен заради наказание. Огромно знаме с логото на УЕФА и надпис „Не на расизма“ бе опънато в любимия сектор на „сините“ фенове, тъй като това бе причината за наложеното наказание от централата в Нион.

Още в 13-ата секунда Жуниор Мапуку вкара най-бързия гол в историята на „сините“ в евротурнирите. Таранът бе точен с глава след центриране на Бабатунде отдясно. Бившият играч на Берое отново изправи феновете на крака с хубав гол в 21-ата минута. Той преодоля бранител на гостите, след което с удар от 23 метра прати топката в долния ляв ъгъл.

Вутов и Прохазка бяха близо до трети гол, а Мапуку се забавляваше на терена. Първата добра възможност за гостите бе в 39-ата минута, когато Зарубица остана срещу Митрев, стреля силно, но стражът изби в ъглов удар.

Мапуку взриви „Герена“! Черната сила влезе в историята още в дебюта си със синия екип

Секунди преди края на първата част Левски вкара трети гол. Автор на попадението бе Роман Прохазка, който разстреля Личина с топовен изстрел от фаул от над 25 метра. Нарушението пък бе извършено срещу Мапуку, който бе изпратен с бурни аплодисменти от привържениците на 26-кратните шампиони на България.

Втората част започна на по-бавни обороти, а играчите на Сутиеска започнаха да поглеждат все повече към Митрев, който в 53-ата минута сбърка при излизането си, но капитанът Бакрач не успя да се възползва и Прохазка изби. Словакът сбърка в 56-ата минута, когато се размина с върната от Вутов топка, но гостите пропуснаха отлична възможност да намалят.

Страхотно извеждащо подаване с пета на Антонио Вутов бе завършено със силен удар от Нар, който мина на сантиметри от дясната греда в 59-ата минута.

„Сините“ все по-малко създаваха опасни атаки, а Сержиу Буш дебютира с номер девет в клуба. Румънецът смени Вутов, а малко след това гостите върнаха едно попадение. Маркович бе изведен зад защитата, а той технично преодоля Митрев и майсторски реализира. Мапуку бе изпратен с аплодисментите при смяната си с друг дебютант Георги Ангелов, който се завърна в родния си клуб след 7 години.