Тези да се радват, че ЦСКА не е в Европа! Летящите „армейци“ пет пъти продупчиха хегемона в Азербайджан

7 Dni Futbol24.06.201722210
цска десподов

ЦСКА размаза шампиона на Азербайджан Карабах с 5:2 в последната си контрола в Австрия. „Червените“, които записаха победи и в петте си контроли на лагера,  водеха с 4:0 още на полувремето, а през втората част Стамен Белчев направи доста промени и вътрешни ротации, което позволи на съперника да вкара почетните попадения, за да не си тръгне тотално унижен.

Първата добра възможност се откри пред азерите, но Китанов с изключителна намеса предотврати гола още в 11-та минута. В 14-та колега му Магомедов бе излязъл прекалено напред, а Фернандо Каранга го видя и елегантно го прехвърли за 1:0. Карабах отговори с нова опасност, но Китанов отново спаси. Мачът вървеше при добро темпо, а в 29-та минута се стигна и до втори гол. Кирил Десподов нахлу и пробва остро подаване, което се отклони в крак на защитник за 2:0. Само 4 по-късно Кристиян Малинов вкара поредният си гол от дистанция, като този път ударът му бе от границата на наказателното поле. Каранга пропусна да направи 4:0 от чиста позиция в 37-та минута, а изстрел на Антон Недялков профуча покрай гредата. В 44-та минута късметът на Карабах свърши и резултатът стана разгромен. Десподов бе изведен срещу Магомедов и първият му удар бе спасен, но при добавката националът нямаше как да сбърка за 4:0 за ЦСКА.

В 55-та минута азерите върнаха едно попадение, възползвайки се от грешка на Рубен Пинто в центъра. Реализира го Рамазанов с удар от близо. В 59-та минута Каранга пак възстанови преднината от 4 гола на „червените“, засичайки с шпагат на първа греда подаване на Кевин Меркадо. Резервата на еквадореца – Густаво Кулма,  също можеше да се запише сред голмайсторите, но фронталният му удар бе париран от защитник.

В 75-та минута Дино върна още един гол за Карабах. Нападателят преодоля резервата Дюлгеров и с премерен изстрел в близкия ъгъл на Слави Петров направи 2:5. Младият вратар на „червените“ изби с крак тежък удар от дистанция в 83-та минута.

ЦСКА завърши с пет победи от пет мача контролите си в Австрия и се прибира в България с напълно оправдано повишено самочувствие. „Червените“ ще продължат подготовката си за Първа лига на родна земя, а в понеделник ще стане ясно окончателно дали ще бъдат върнати в европейските турнири от КАС. Ако това се случи, Карабах трябва да се надява да не се изправи срещу тима на Стамен Белчев, защото от показаното днес си пролича огромната разлика в класите на двата тима.