Манчини не може да повярва! ЦСКА не само пак го би, ами Каранга сам изпусна да го размаже

7 Dni Futbol21.06.2017710

ЦСКА постигна изключително престижна победа с 2:1 над руския гранд Зенит (Санкт Петербург), въпреки че до 44-та минута изоставаше в резултата. „Червените“ бяха абсолютно равностойни и в голяма част от срещата по-опасни от именития си съперник, за когото днешният мач бе неофициален дебют за новия тренор Роберто Манчини. Италианецът пък отново не успя да спечели срещу „армейците“, които миналата година се наложиха отново с 2:1 над тогавашния му отбор Интер.

Свърши се! В първата секунда срещу Зенит се потвърди: Арсенио е аут от ЦСКА!

Зенит показа самочувствие в началото на мача, но това на два пъти можеше да доведе до гол във вратата на Лодигин.  Каранга обаче първо не успя да стреля точно от малък ъгъл, а при следващия си шанс не успя да преодолее стража на руснаците. Те отговориха с пропуск на Кокорин, който от 6-7 метра стреля над гредата. В 16- минута Китанов направи първото си сериозно спасяване, но изби топката право в краката на Панюков, който откри – 1:0 за Зенит. Ситуацията можеше да се повтори 120 секунди по-късно, но този път мерникът на нападателя му изневери.

В 21-та минута ЦСКА вкара топката в мрежата на питерци, но попадението бе отменено заради много спорна засада. Каранга стреля с глава, Лодигин изби в гредата, а нападателят направи точна добавка. Реферите обаче прецениха, че при първия удар той е бил зад защитата. Бразилецът играеше като отвързан в тези минути и секунди по-късно отмъкна топката след слабо връщане на бранител, но Лодигин чудесно парира удара му.

В 35-та минута Давид Симао изпълни точно в тялото на вратаря пряк свободен удар, а в следващата атака отново нямаше късмет да го преодолее.

ЦСКА стигна до изравняването в последната минута на полувремето. Енрике навърза двама в светлосиньо и продължи към Десподов, който по тревата прати към наказателното поле, където Каранга изпревари персоналния си пазач и от непосредствена близост направи 1:1.

На почивката Стойчо Атанасов замени Манолев, а Никол Колев – Кристиян Малинов.

Втората част започна с по-силна игра на ЦСКА и Каранга направи поредният си пропуск. Меркадо проби отляво и центрира за Каранга, който си овладя на точката на дузпата и стреля, но на около половин метър встрани. В 62-та 9-ката на „червените“ отмъкна на аутлинията топката от защитник и влезе към вратата, но диагоналният му удар от 7-8 метра мина над гредата. Веднага след това ЦСКА поведе. Меркадо нахлу мощно по левия фланг и с удар под тялото на Лодигин обърна резултата в полза на „червените“.

В 65-та минута Зенит можеше да изравни, но голмайсторът Панюков нацели дясната  греда на Китанов с удар от границата на наказателното поле. За ЦСКА резервата Кубемба, който бе заменил точно преди второто попадение Каранга, на два пъти получи в наказателното поле и опита да стреля, но на пътя на топката заставаха по двама защитници и националът на Конго не успя да отбележи.

В 85-та минута най-опасният на терена за Зенит – Панюков, отново стреля силно, но Китанов уверено изби в корнер. Това бе и последното положение в мача.