Ботев измъчи кипърски гранд със странен нападател в третия дебют на Данчо Минев (Снимки)

7 Dni Futbol21.06.201700

Ботев Пд загуби с 1:3 от кипърския АЕЛ (Лимасол) контролата, която двата тима изиграха на комплекса Царско село. Срещата ще се запомни с няколко неща.

Ботев никога повече няма да изиграе такава контрола! Това, което се случи срещу АЕЛ, е е.ати вица (Снимки)

На първо място нахлулият на терена в 30-та минута бик, а след това с третият дебют на Йордан Минев за Канарчетатата и странното решение на Николай Киров за централен нападател в мача – Крум Стоянов, който по презумпция е бек. Именно той обаче вкара попадението за пловдичани и доказа на Белия, че може би има скрит коз за предстоящите битки в Лига Европа и Първа лига. Голът на Стоянов бе за 1:1 в 58-та минута, а АЕЛ бе повел в 9-та чрез защитника Аврам. Аруабарена в 78-та и Саси в 86-та обаче решиха сблъсъка в полза на тима от Кипър. Ботев имаше добри шансове да вкара повече от почетно попадение, но Стоянов пропусна много изгодно положение в началото на втората част, а Тодор Неделев тресна и гредата.

Така Ботев Пд записа загуба и във втората си контрола, след като преди няколко дни бе победен от македонския Пелистер на Наджи Шенсой.