Новият Левски почна по същия начин, по който приключи старият – с куп пропуски и нелепа загуба от Гонзо

7 Dni Futbol20.06.2017200

Левски започна със загуба от Черно море предсезонните си контроли. „Сините“ продължиха тенденцията от изминалия сезон да пропускат много положения, докато Моряците се възползваха от малкото си шансове и чрез Иван Коконов измъкнаха победата. Николай Митов не можеше да използва контузените Антонио Вутов и Серджиу Буш, както и Мехди Бурабия, който е пред трансфер. Той заложи на останалите 5 нови попълнения Милош Цветкович, Иван Горанов, Георги Ангелов, Васил Панайотов и Мапуку като титуляри в схема 4-4-2. Вратарят Божидар Митрев пък изведе отбора  с капитанската лента, въпреки присъствието на Роман Прохазка, който се очакваше да поеме капитанските функции от Веселин Минев. Юношата Мики Орачев и Бабатунде Адениджи бяха останалите двама титуляри на Левски.

За Черно море Георги Иванов даде шанс за дебют от първата минута на Александър Александров, Витиня, Орлин Старокин, Мариян Огнянов, Георги Божилов  и Атанас  Зехиров.

В първите 20 минути Моряците владееха инциативата, но с изключение на един удар на Мариян Огнянов не създадоха нищо интересно. За Левски Прохазка също се отчете с изстрел от дистанция, който не затрудни Михайлов. Георги Божилов с глава стреля неточно в 27-та минута, а в 36-та топката Адениджи заложи на силата, но вратарят на варненци се справи. Той се отчете с добра намеса и 2 минути преди края, избивайки тупалка на Прохазка, насочена под гредата.

На полувремето в игра за Левски се появиха вратарят Любенов и Франсис Нар, който замени Георги Ангелов. За Черно море влязоха 8 нови играчи, сред които Илиас Хасани, Борислав Балджийски и Иван Коконов, който откри резултата в 53-та минута. Младокът Янчев проби и центрира отдясно, Коконов бе изпуснат от защитата и с глава вкара за 1:0. 2 минути преди попадението Нар бе пропилял отлична възможност, стреляйки слабо от удобна позиция в ръцете на резервния вратар Иван Дюлгеров.

В 64-та минута Любенов също се отчете със спасяване след удар на Балджийски. В следващата минута Прохазка нацели дясната греда на Дюлгеров, а в 67-та  Адениджи насочи опасно с глава, но вратарят великолепно изби. Той се справи и с опита на Пиргов да го преодолее също с глава секунди по-късно. В игра за Левски след почти 2-годишно отсъствие се завърна младият Деян Иванов, който зае мястото на Давид Яблонски.  Галин Ташев пък замени Адениджи в 71-та минута.

В 87-та Прохазка пропусна да изравни от пряк свободен удар, а в последните секунди се стигна до изключително любопитна ситуация. Франсис Нар влезе на скорост към наказателното поле и бе фаулиран, а реферът отсъди дузпа. Помощникът му обаче го коригира, че нарушението е извън пеналта и Левски получи само пряк свободен удар. От него Иван Горанов стреля силно, но топката се отклони в стената и излезе в корнер. От него не последва нищо и така новият Левски на Николай Митов започна по същият начин, по който приключи старият – с изключително много пропуски, неубедителна игра и нелепа загуба.

Контролата се изигра без телевизионно и онлайн излъчване, за да останат „сините“ скрити от евентуални шпиони на първия си съперник в Лига Европа – черногорският Сутиеска.