Класиката си има име – ЦСКА! Ново 3:0, сега срещу отломки от „Подуяне“

7 Dni Futbol16.08.201565

ЦСКА си запази 3:0 за свой резултат във „В“ група. „Армейците“ удариха сега Септември, а кефът на близо 6 000 по трибуните бе пълен, защото го отнесе бивш наставник на Левски – Николай Митов. Освен Жадното страдаха и още половин дузина юноши или бивши играчи от „Подуяне“.

Мачът започна равностойно, а някои груби действия изнервиха привържениците. ЦСКА. Феновете на „червените“ започнаха от началото да скандират обидни реплики към БФС, допълнително ядосани от рефера Ивайло Стоянов.

В 15-ата минута падна първият гол. Костадин Хазуров намери топката от воле, тя тупна пред Емил Петров и влетя във вратата на Септември – 0:1.

Мачът обаче продължи да се развива без изразено надмощие за един от двата тима. В 37-ата минута бе най-красивото положение. С класическа задна ножица Станислав Маламов от ЦСКА опита да вкара, но вратарят Емил Петров отразиудара му.

В 42-ата минута Костадин Хазуров е съборен в наказателното поле на Септември и само изпълни точно дузпата за 0:2.

В 51-ата минута Септември имаше шанса да намали резултата, но опасният удар към Стоян Колев, който изби, не намери продължение с добавка към вратата.

Впоследствие Костадин Хазуров пропусна да фиксира своя хеттрик, като вратарят Еми Петров спаси удара му. В 61-ата минута голям пропуск направи и Божидар Чорбаджийски, чийто удар бе спасен от голлинията от играч на Септември.

Третият гол все пак падна и той бе отново за ЦСКА. В 77-ата минута Цветков центрира и от 12-13 метра Борис Галчев наниза топката във вратата на Септември за 3:0.

Сега в сряда ЦСКА ще приеме София 2010 на своя стадион за Купата, а в неделя отново е домакин – на Чепинец за първенство.