Нови безобразията в Ботев след 0:1! „Канарите“ ще останат и без резервни екипи

7 Dni Futbol16.08.201540

Безобразното представяне на Ботев през сезона продължава! Напук на сериозната селекция и новите спонсори, „канарите“ още не могат да бият никой у дома. Днес „жълто-черните“ паднаха от Славия, което пък качи „белите“ на второто място в класирането!

В седмицата преди мача феновете обещаха на футболистите на Шиляк да им върнат отнетите след 0:6 в Монтана екипи. Трябваше просто да бият софиянци. Сега, след поредното безобразно представяне, токувиж „жълто-черните“ останали и без резервни тениски.

Срещата започна сравнително равностойно. Първата опасност пред една от двете врати бе в 19-ата минута, когато след центрирана от фаул на Монзоро топка попадна право на главата на Янис Карабельов, който я прати в страничната греда на вратата и излезе в аут. 11 минути по-късно Радослав Василев засече от центриране с глава и от наказателното поле стреля, но над вратата.  До края на полувремето не се стигна до нови положения и така двата тим се оттеглиха  на почивка при нулево равенство.

В 50-ата минута Мариян Огнянов опита удар към вратата, но Димитър Пиргов изби малко пред вратата. Десет минути по-късно „белите“ излязоха напред в резултата. Ивайло Димитров отправи удар от около 20 метра изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Виктор Голас, вкарвайки много красив гол.

В 70-ата минута Ботев беше близо до изравняване след като Даниел Генов нацели гредата. Малко по-късно същото стори и Божидар Васев.

До края на мача играчите на Ботев така и не успя да вкарат и донесат първа победа на терена в Коматево от началото на сезона.