ЦСКА набира скорост: 5:1 срещу Вихрен на Армията

ЦСКА на Христо Янев набира скорост и заразва „червените“ фенове с най-убедителната си победа в предсезонните контроли, след като разби Вихрен Сандански с 5:1 на „Българска армия“.

Армейците поведоха още в 5-ата минута, когато след добра атака Преслав Йорданов върна към Александър Александров и той нямаше как да не се разпише.

Малко по-късно резултатът бе удвоен. След центриране от корнер, Йордан Йорданов засече с глава и прати топката във вратата.

След четвърт час ЦСКА вече водеше с 3:0, след като Преслав Йорданов отне от бранител на гостите и със силен шут изненада вратаря.

В 21-ата Маламов засече центриране от Грънчов на празна врата за 4:0. Вихрен все пак намали секунди преди края на полувремето, когато Ласков вкара отсъдената за фаул срещу Пехливанов дузпа.

Малко след почивката влезлият като резерва Момчил Цветанов наниза и петия гол за ЦСКА.

До края „червените’ можеха да вкарат и още попадения, но не бяха концентрирани докрай в заключителната фаза на атаките. За радост на сектор Г в игра отново се появи 14-годишният Валентин Антов, който дори получи капитанската лента.

ЦСКА – ВИХРЕН 5:1

1:0 Александров (5′)
2:0 Йордан Йорданов (10′)
3:0 Преслав Йорданов (15′)
4:0 Станислав Маламов (21′)
4:1 Ласков (45′-д)
5:1 Момчил Цветанов (52′)

ЦСКА: 12. Стоян Колев (57-Анатоли Господинов), 4. Божидар Чорбаджийски (65-Валентин Антов), 6. Александър Бранеков (46-Виктор Райчев), 17. Милен Кикарин, 25. Ангел Грънчов; 8. Борис Галчев (к) (46-Николай Цветков), 13. Йордан Йорданов (57-Иво Иванов), 10. Александър Александров (57-Радой Божилов), 14. Самир Аясс (52-Момчил Цветанов), 20. Станислав Маламов (52-Владислав Узунов), 9. Преслав Йорданов (46-Костадин Хазуров).

ВИХРЕН: 12. Димитър Пангев; 19. Емил Тренков, 2. Ивайло Иванов, 18. Илиян Митрев, 4. Благой Атанасов; 10. Антонио Ласков, 6. Светослав Саватов, 11. Даниел Пехливанов, 13, Венци Стоянов, 14. Илиян Панчев; 9. Георги Владимиров.