ЦСКА сгази Марица, Янев пусна 14-годишен

7 Dni Futbol22.07.201530

ЦСКА постигна втора поредна победа в предсезонните си контроли на стадион „Българска армия“, след като футболистите на треньора Христо Янев надиграха с 3:1 третодивизионния Марица (Пловдив). Домакините откриха резултата чрез Владислав Узунов в 18-ата минута, а четири минути след почивката резервата Костадин Хазуров удвои. В 56-ата минута опитният Георги Стефанов вкара за Марица, а в добавеното от рефера продължение Николай Цветков подпечата успеха за своя отбор.

Героите на вечерта обаче бяха двама юноши на червените – 17-годишният Павел Головодов, който асистира брилянтно за първите два гола на своя тим, и 14-годишният централен защитник Валентин Антов – появил се в последните 20 минути на двубоя. За крилото от ДЮШ това бе втора впечатляваща изява в рамките на няколко дни, тъй като в предишната проверка на тима срещу състава на Оборище (Панагюрище) вкара попадението за победното 1:0. Двубоят ще се запомни и с трите греди, които играчите на домакините уцелиха през първата част.