Грандиозен срам! Лудогорец аут от Европа,

7 Dni Futbol21.07.2015100

Грандиозният провал е факт! Лудогорец сложи рано-рано точка на участието си в Европа, след като загуби и реванша срещу Милсами. В Молдова разградчани допуснаха поражение с 1:2 и така с общ резултат 1:3 безславно и скоропостижно се сбогуваха с амбициите си за повторно участие в груповата фаза на Шампионската лига. Две поредни години Лудогорец направи великолепни резултати в евротурнирите, но на третата година ще трябва още в средата на юли да се съсредоточи върху битките по родните терени, след като в два мача с молдовския шампион записа две загуби. Резултатът откри Вандерсон в 27-ата минута, а само 60 секунди по-късно Кожокари изравни. В 90-ата минута на мача Педру Рацу вкара второ попадение за своя отбор, който от 72-ата минута играе с 10 човека след червен картон на Кожукари.

Лудогорец започна много мотивирано мача и в 5-ата минута пред Вандерсон се откри добра възможност за гол. Халфът стреля от 11-12 метра, но в аут. В 16-ата минута Мисиджан направи двойно подаване с Вандерсон и нахлу в наказателното поле на домакините, но вместо да търси подаване – стреля в аут. Три минути по-късно Лудогорец изпусна великолепна възможност да открие резултата. Вандерсон намери отлично Марселиньо, който стреля с глава от 5 метра, но стражът на домакините някак успя да спаси.

Така се стигна до 27-ата минута, в която Лудогорец откри резултата след брилянтна атака. Препелица намери Кишада, който изведе Марселиньо очи в очи срещу Мицу, последва пас на бразилеца към Вандерсон и той от своя страна реализира на празна врата – 1:0 за Лудогорец. Минута след това обаче орлите допуснаха изравняване по изключително нелеп начин. Буд се измъкна зад отбраната на гостите и шутира, но Владо Стоянов изби около точката на дузпата. Топката попадна в Андроник, който стреля не много силно с глава и за всеобща изненада тя влезе в мрежата на българския шампион.

След почивката Лудогорец намали драстично темпото, позволявайки на Милсами да изравни играта. В 72-ата минута Кожукари извърши пореден груб фаул и логично бе изгонен за втори жълт картон. Разградчани натискаха като обезумели, но така и не успяха да сътворят чисто голово положение. Вместо гол във вратата на молдовците, обаче такъв падна в мрежата на Владо Стоянов. В 87-ата минута Милсами направи отлична контраатака, а Петру Рацу направи 2:1 за своя тим.