Славия отнесе Локо (Пловдив) на старта

7 Dni Futbol17.07.201500

Славия стартира сезона в „А“ група с гръмка победа с 3:0 срещу Локомотив (Пловдив). В голяма част от срещата двата тима бяха равностойни, но необясними грешки в защита на гостите в заключителната част на двубоя позволиха на „белите“ да оформят убедителния успех.

Още в 3-ата минута гостите можеха да поведат, но Георги Петков демонстрира отличен рефлекс и отрази удар на Мартин Камбуров. Малко след това и Пламен Крумов тества реакциите на доскорошния си съотборник, но 39-годишният вратар отново бе на висота. В 45-ата минута Петър Атанасов стреля от 20-ина метра, но ударът му премина високо над вратата.

В 57-ата минута столичани поискаха дузпа за нарушение на Крумов ср ещу Димитров, но съдията Вихрен Манев прецени, че такова няма и остави играта да продължи. Десетина минути по-късно домакините организираха многоходова атака, която се разви по дясното крило, Янис Карабельов центрира и Димитров с глава засече във вратата за 1:0.

В 76-ата минута неуспешен опит на Тунчев да изчисти позволи на Вълчанов да овладее необезпокояван в наказателното поле и с точен шут да отбележи второ попадение. Минута преди края пловдивчани допуснаха поредна груба грешка в защита и този път играчите на Славия се възползваха. Жереми Манзоро нахлу в полето на гостите, подаде към Димитров и за нападателя остана лесната задача да се разпише за втори път и да оформи класическата победа за своя отбор.