ЦСКА се разигра, наби втория отбор на Литекс

7 Dni Futbol14.07.201530

ЦСКА записа първата си победа в контролите от предсезонната подготовка. Тимът на Христо Янев се наложи с 2:0 над втория отбор на Литекс в проверката, която се игра в Тетевен. Първото попадение отбеляза Костадин Хазуров преди почивката, а след нея се разписа и Преслав Йорданов. Армейците показаха много хубави неща в атака и пропуснаха няколко изгодни положения да направят успеха си още по-категоричен.

В 17-ата минута Литекс създаде първата по-сериозна ситуация в двубоя. Ангел Мисов засече с глава центриране отдясно, но Господинов бе пласиран добре и спаси. Само 120 секунди по-късно армейците като по чудо не откриха резултата. Александър Александров нахлу отдясно, финтира бранител на оранжевите и подаде отлично към Костадин Хазуров, който от пет метра уцели играч на противника, застанал на голлинията. Таранът на червените се реваншира в 26-ата минута, когато Борис Галчев го изведе великолепно зад гърба на противниковата отбрана и стражът на ловчанлии Иванов го фаулира в наказателното поле. Реферът не се поколеба да отсъди дузпа, която бе реализирана от Хазуров. В 31-ата минута ЦСКА можеше да отбележи втори гол след центриране от фаул, но сантиметри не достигнаха на оставения непокрит Божидар Чорбаджийски да вкара на празна врата.

След почивката наставникът на софиянци Христо Янев направи голям брой смени, пускайки в игра по-млади футболисти. Те обаче не го подведоха и през вторите 45 минути червените тотално надиграха своя противник, който ще се подвизава в първенството на „Б“ група. В 53-ата минута резервата Милен Кикарин се включи добре по лявото крило и центрира отлично към оставения непокрит Григор Долапчиев, но таранът на червените направи по-трудното и стреля в аут, а не в празната врата. Девет минути по-късно отново Кикарин центрира отляво към Преслав Йорданов, който изпревари персоналния си пазач, но изстрелът му с глава не намери целта. Така се стигна до 78-ата минута, в която ЦСКА поведе с 2:0. Автор на попадението стана Преслав Йорданов, появил се в 60-ата минута на мястото на Долапчиев. Таранът бе най-съобразителен след центриране от корнер и с удар от 4-5 метра не остави шанс на оранжевия страж.

Шест минути по-късно футболистите на Христо Янев бяха близо до трети гол. Чорбаджийски подаде към Райчев, който надскочи противников играч и стреля опасно с глава, но над напречната греда.