ЦСКА тръгна с фалстарт пред 4000 свои фенове

7 Dni Futbol10.07.201541

ЦСКА загуби с 0:1 от Спартак (Плевен) в първата си лятна контрола, играна пред над 4000 армейски запалянковци в Тетевен.

Единственото попадение в мача вкара Стефан Христов, който се разписа в 25-ата минута. Поражението не развали кой знае колко настроението на червените фенове, които след края на проверката изпратиха с аплодисменти и мощни възгласи „ЦСКА, ЦСКА“ футболистите на българския гранд.

Новият наставник на армейците Христо Янев пусна два експериментални състава, като със сигурност част от днешните титуляри едва ли ще са такива и в официалните двубои. След четвърт час игра Спартак успя да вкара топката в мрежата на Стоян Колев, но попадението бе отменено поради засада.

Така се стигна до 25-ата минута, в която Спартак откри резултата. Стефан Христов получи отличен извеждащ пас в наказателното поле на армейците от Васил Шопов и с техничен изстрел по земя вкара покрай плонжа на Колев.

В 58-ата минута Виктор Райчев бе близо да изравни резултата, но ударът му с глава попадна в ръцете на плевенския страж. Само 120 секунди по-късно Цветомир Тодоров като по чудо не удвои, когато шутира технично от 12-13 метра, но след невероятен плонж резервният страж Анатоли Господинов изби в корнер.

В 79-ата минута пред футболистите на Христо Янев се откри нова отлична възможност за гол. Кирил Динчев центрира перфектно от дясното крило към Александър Александров, който от 5 метра стреля с глава покрай лявата греда на плевенчани.