Спас и Берое разнищиха Атлантас

7 Dni Futbol09.07.201500

Берое продължава напред в турнира за Лига Европа. Заралии се наложиха у дома с 3:1 над латвийския Атлантас и с общ резултат 5:1 продължават във втория кръг на надпреварата, където ги кача датския Брондби. В герой на мача се превърна новото попълнение Спас Делев, който отбеляза хеттрик.

Още в 7-ата минута Спас Делев откри резултат след великолепно изпълнение на пряк свободен удар. Малко по-късно Мапуку надбяга централните бранители на гостите и опита прехвърлящ изстрел от 28 метра, но той попадна право в ръцете на вратаря Малинаускас.

Голът успокои футболистите на Петър Хубчев и те позволиха на литовците да се изнесат в по-предни позиции. Това можеше да им струва скъпо, тъй като в 34-ата минута Атлантас за малко не изравни. Венци Василев не успя да върне добре топката и изведе Панюков очи в очи срещу Макенджиев, но стражът на старозагорци запази хладнокръвие и спаси. Ситуацията събуди заралии, които до края на полувремето отново взеха инициативата и това даде резултат. В 43-ата минута Делев изведе великолепно Игор Джоман зад защитата на гостите, халфът прехвърли излезлия да го пресрещне вратар, но топката мина покрай лявата греда. Само 120 секунди по-късно обаче нищо не бе в състояни да спаси Атлантас. Мапуку получи пас по лявото крило, таранът подаде на празна врата към Делев, за когото не представляваше проблем да удвои – 2:0 за Берое след едно полувреме игра.

Втората част започна равностойно и без сериозни положения пред двете врати. Така се стигна до 65-ата минута, когато Вежевициус се измъкна от защитата на Берое и реализира отблизо. Само 120 секунди по-късно обаче Мапуку стреля, но се получи пас към Делев, който реализира своя хеттрик засичайки топката на 3-4 метра пред голлинията. До края на мача латвийците владееха инициативата, но не успяха да направят загубата си по-почетна.