Ужас! Йелгава попари Литекс в края

7 Dni Futbol02.07.201500

Литекс тръгна с грешна стъпка в тазгодишното си участие в Лига Европа. Оранжевите завършиха наравно 1:1 с латвийския Йелгава в първи мач от първия предварителен кръг. Васил Божиков вкара в 50-ата минута за българския тим, а Малашенокс изравни в 84-ата. Ловчанлии бяха по-добри и могат да съжаляват, че не си свършиха работата още като гости. Реваншът е след седмица, а победителят от двойката ще срещне Флора (Естония) или Работнички (Македония). Естонците спечелиха с 1:0 днешната среща.

На стадиона в Латвия играчите на Йелгава можеха да се разпишат първи, след като в 5-ата минута Кенеди Ериба бе изпуснат от защитниците в оранжево, но се засуети преди да стреля и топката бе изчистена в ъглов удар. Минута по-късно Данило Асприля отправи шут към вратата на домакините, но бе твърде далеч от целта. Постепенно ловчанлии установиха контрол върху случващото се на терена и в 12-ата минута бяха близо до първи гол, но удар с глава на Рафаел Перез след корнер премина малко над напречната греда.

В 24-ата минута футболистите на българския тим създадоха най-доброто положение в срещата до този момент. Новото попълнение Арсенио Нунеш взаимодейства отлично с Румен Руменов, след което кълбото бе отправено към Бьорн Йонсен, но ударът на тарана премина встрани от вратата. В 33-ата минута миг невнимание в ловешката отбрана позволи на Сушкинс да се отскубне и да стреля, но Винисиус Баривйера улови сигурно. В 44-ата минута Йонсен получи топката с гръб към вратата, завъртя се и шутира, но вратарят отново спаси.

Литекс продължи да диктува темпото и след почивката и заслужено поведе в резултата. Това се случи в 50-ата минута, когато центриране на Арсенио от ъглов удар бе засечено с глава от Божиков и топката се оплете в мрежата за 0:1. В следващите минути ловчанлии владееха инициативата и не се виждаше как могат да изпуснат победата. В 84-ата минута обаче силно изпълнение на тъч завари „оранжевата“ отбрана неподготвена и Малашенокс с глава възстанови равенството. В ответната атака Йонсен можеше отново да даде преднина на Литекс, но не намери целта и така всичко ще се решава след седмица на стадиона в Ловеч.