Стара Загора ликува! Берое подчини литовския Атлантас

7 Dni Futbol02.07.201500

Берое спечели с 2:0 гостуването си на литовския Атлантас в първи мач от първия предварителен кръг на Лига Европа, с което направи огромна крачка към следващата фаза на турнира. Заралии бяха по-добрият отбор през целия двубой и при повече късмет можеха да си тръгнат с далеч по-убедителна победа. В герои за българския тим се превърнаха две от новите попълнения – Спас Делев и Георги Божилов, които отбелязаха по едно попадение в дебютния си официален мач със зелената фланелка.

Първата част завърши без попадения, въпреки че и двата отбора имаха няколко отлични възможности да открият резултата.  В 60-ата минута обаче по-добрата игра на Берое даде резултат. Атанас Зехиров изведе Спас Делев зад отбраната на Атлантас и новото попълнение на заралии пусна технично топката покрай литовския страж- 1:0 за българския тим.

Десет минути по-късно, в рамките на няколко секунди, Мапуку и Джоман стреляха от средна дистанция, но в аут. В 76-ата минута Берое можеше да реши всичко в своя полза и да направи реванша протоколен, но Коконов изпусна очи в очи с вратаря. Само две минути по-късно отново Коконов получи добър пас в наказателното поле на домакините и опита да прехвърли техния страж, но топката излезе над вратата.

Нещата си дойдоха на мястото в 84-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле на домакините топката попадна в дошлия от Черно море Георги Божилов, той се завъртя добре и след техничен шут с левия крак от 13-14 метра вкара втори гол за Берое.

Така, ако не се случи някакво чудо в реванша след седмица и Берое не пропилее с лека ръка сериозната си преднина, в следващия кръг старозагорци ще се изправят срещу датския гранд Брьондби, който още на почивката водеше с внушителното 6:0 срещу непретенциозния Жувенес (Сан Марино).