Диво шоу на „Лаута“! Куп пропуски, две греди, вратарска издънка и червен картон за Локо Пд – Славия 1:1

7 Dni Futbol14.12.201630

Локо Пд и Славия завършиха годината с равенство 1:1 на „Лаута“. Двата отбора изиграха интересен двубой, пълен с положения и пред двете врати, а домакините на два пъти удариха и напречната греда. Славия пък завърши двубоя с човек по-малко заради червен картон на Петко Христов 5 минути преди края.

Срещата започна на високи обороти, което изненада приятно зрителите по-трибуните. В 9-та минута и се зарадваха, защото Кирил Котев откри резултата. Централният защитник засече с глава центриране от корнер и насочи топката към вратата, където Стергиакис нямаше добра видимост и я пусна в мрежата си.

Попадението отвори още повече играта, а „белите“ изиграха силни следващи 20 минути, в които почти не позволиха на домакините да излязат от своята половина. Първо Николай Димитров стреля от пряк свободен удар, но Ел Харуби се намеси. Мароканският вратар на Локо се отличи с добра изява и в 22-та минута, парирайки удар от движение на Калоян Кръстев. В 29-та Хичо стреля силно, Ел Харуби изби в краката на Кръстев, но добавката му срещна тялото на защитник.

В 31-та Локо Пд от нищото можеше да направи сериозна крачка към победата. Избито центриране бе посрещнато от въздуха от Димо Бакалов. Стергиакис успя с върха на пръстите си да отклони топката и тя се удари в напречната греда преди да бъде избита далеч от вратата.

Изравнителният гол за Славия беше истински подарък от Ясин Ел Харуби. Божидар Васев навлезе до границата на наказателното поле и реши да стреля силно в центъра на вратата. Стражът направи странно движение и опита да улови кълбото, но вместо това го тупна зад голлинията – 1:1 в 43-та минута.

Началните минути на второто полувреме бяха изцяло за домакините. Веселин Марчев стреля опасно в 50-та минута, но покрай вратата. В 55-та Бакалов центрира добре от фаул и Павел Виданов се измъкна от отбраната в бяло, но от 4-5 метра стреля встрани. В 60-та минута младият гръцки вратар на Славия отново направи малко, но достатъчно, за да отклони топката в напречната греда. Тупалката този път бе на Дани Кики, който се възползва от много добра атака.

В следващите минути Славия се изнесе по-напред и Хичо първо стреля слабо в Ел Харуби, а след него изпуснатият от защитата Кръстев с глава насочи над вратата.

В 78-та минута Мартин Камбуров изведе добре резервата Умарбаев, но ударът на халфа не се оказа точен. В 83-та капитанът на Локо изпълни фалцово пряк свободен удар от малък ъгъл, но топката мина покрай гредата. Борислав Балджийски малко преди това се измъкна добре, но насочи прекалено слабо към Ел Харуби.

В 85-та минута Славия остана с човек по-малко. Петко Христов повали с шпагат Димо Бакалов на границата на наказателното поле и реферът Ивайло Стоянов нямаше избор, освен да му покаже втори жълт картон. Домакините имаха претенции, че нарушението е вътре в наказателното поле, но категорично се видя, че то е от външната страна на линията. Камбуров опита хитро да прокара топката под стената, но тя се отклони и стигна до Умарбаев, в чийто крака се хвърли Стергиакис и не му позволи да стреля добре.

В 89-та минута Балджийски се отчете с нов слаб удар право в ръцете на Ел Харуби, а в следващата атака Стергиакис беше на точното място, за да улови силен изстрел. В първите секунди на добавеното време резервата Домовчийски не успя да засече сам на втора греда центриране от левия фланг. Във втората от трите минути продължение гол на Дани Кики беше отменен за игра с ръка. Марчев стреля, Кики се оказа на пътя на топката и при спирането тя се удари в ръката му. 9-ката на Локо претендираше, че нарушение няма, но Ивайло Стоянов бе непоколебим – гол няма.

Равенството попречи на Смърфовете временно да се изкачат на трето място в класирането и те продължават са пети с 0 точки. Славия е девети с 21.