Берое не успя в Благоевград – главата на Орлин спаси точката за Пирин

7 Dni Futbol12.12.201600

Пирин и Берое завършиха наравно 1:1 в последен мач от 18-ия кръг на Първа лига. В Благоевград Жуниор Мапуку изведе гостите напред в края на първата част, но в средата на втората Орлин Старокин спаси точката за Орлетата.

Двубоят на „Христо Ботев“ започна в добро темпо и първият шанс дойде за Берое в 12-та минута. Мапуку и Почански не успяха да засекат острото подаване от фланга. В 18-та Макенджиев бе на точното място, за да отрази удара от близка дистанция на Румен Сандев. Последва затишие пред двете врати, двата отбора допуснаха доста брак в действията си в предни позиции и това повлия на качеството на играта.

В 35-та минута дойде най-спорната ситуация в мача. Карлос Охене нахлу в наказателното поле и се строполи, искайки дузпа, но главният рефер Георги Кабаков прецени, че Кощърна не е закачил играча на Берое. Охене получи жълт картон за симулация.

В 44-та минута Берое откри резултата. Жуниор Мапуку получи пред двамата централни защитници и с малка доза шанс успя да прехвърли топката над тях и след това да я прати в мрежата на Красимир Костов. Вратарят на Пирин определено можеше да се намеси по-добре в ситуацията, тъй като кълбото мина под плонжа му.

10 минути след подновяването на играта Кохей Като изпусна да реши мача в полза на Берое. Японецът направи хубаво двойно със свой съотборник и стреля по диагонала, но покрай гредата. Орлетата се възползваха от първият си шанс в близост до вратата на Берое, за да изравнят в 64-та минута. Даниел Младенов центрира от пряк свободен удар, а Орлин Старокин се извиси и с глава отклони към далечният ъгъл на Макенджиев, който изобщо не помръдна – 1:1. Стражът на заралии се намеси решително в следващата минута, избивайки опасен удар на Тони Тасев.

В 84-та минута Жуниор Мапуку пропиля шанса да донесе победата на Берое. Нападателят получи от резервата Божилов, но загуби равновесие и отправи прекалено слаб удар в ръцете на Костов.

Равенството не подобри особено ситуацията на двата отбора в класирането. Берое се изравни по точки – 22, с градския съперник Верея и с по-добри показатели го измести от седмото място. Пирин със своя актив от 19 остава на 11-о място, с аванс от 2 точки пред Локо (ГО) и 5 пред Нефтохимик. Монтана е на дъното в Първа лига с едва 8 точки от 17 мача.