Съдия закопа Дунав в Каварна! Черно море ликува след две спестени дузпи и много треперене

7 Dni Futbol11.12.201650

Черно море победи Дунав с минималното 1:0 в скандален мач в Каварна. Двубоят от 18-ия кръг ще се запомни със съдийството на Станислав Ставров, който не отсъди две чисти дузпи за драконите в края на мача. Първо Михаил Венков спря с ръка опасно центриране на Ненов, а малко по-късно Ненов бе повален от Секо в наказателното поле на моряците. И при двете ситуации обаче реферът си затвочи очите и не посочи бялата точка.

Иначе в 23-ата минута пред футболистите на Георги Иванов се откри първата отлична възможност за гол. След неразчетено връщане на топката към вратаря Мартин Луков, Марек Кузма я овладя, но се забави и не успя да нанесе удар. Нападателят все пак подаде към Цветков, който, след като не намери шанс за обстрел на вратата на Дунав, върна към границата на наказателното поле, откъдето капитанът Георги Илиев стреля силно, но Луков се намеси блестящо и спаси.

Десет минути по-късно отново символичните домакини създадоха напрежение пред вратата на противника след центриране отдясно. Защитата в светлосиньо обаче се намеси добре и парира и двата опита за обстрел на младия си страж. Четири минути по-късно обаче логичното се случи и след ново разбъркване в наказателното поле на Дунав, отбитата от защитник топка попадна в Александър Цветков, който с премерен удар между няколко играчи намери пролуката в долния десен ъгъл на Луков.

След почивката тимът от Русе успя да изнесе играта в предни позиции и да постави в определен период от мача защитата на “моряците” под натиск. Реална ситуация за гол пред Пржемисъл Коварж обаче така и не бе създадена. В последния четвърт играчите на Веселин Великов вдигнаха темпото, а оттам и кръвното на старши треньора на варненци Георги Иванов, който бурно недоволстваше от представянето на своя отбор в защита.

Русенци се разиграха, а варненци спряха. В 78-ата минута Венков съвсем умишлено изби с ръка центриране на Ненов отдясно, а после Секо фаулира същия играч на Дунав в наказателното поле. Междувременно Коварж спаси последователни удари на Будинов и Огнянов.