Късметът обърна гръб на ЦСКА! Локомотив издрапа хикса срещу армейците с много ритане и блъскане (Снимки)

7 Dni Futbol11.12.201690

ЦСКА не успя да удължи победната си серия в Първа лига. Армейците взеха само точка при гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица), като двубоят завърши нарано 0:0. Срещата ще се запомни с истинския празник, който феновете сътвориха по трибуните в първия домакински мач на железничарите на реновирания стадион „Локомотив“. Деветте хиляди зрители определено могат да бъдат доволни от видяното на терена, след като и двата отбора сътвориха много голови положения.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите, които загинаха при инцидента Хитрино. Домакините можеха да открият резултата още в 3-ата минута, когато бранителите и вратарят на ЦСКА не се ориентираха добре, но Матиас Курьор не успя да вкара в празната врата. Само четири минути по-късно Йордан Апостолов шутира силно от 15-16 метра, но топката срещна тялото на намиращия се пред голлинията Рафаел Перес. Червените отговориха подобаващо в 16-ата минута, когато Станислав Манолев стреля с глава след центриране от корнер, но Банков спаси. Последва бърза атака на домакините, при която Бумал бутна в гърба Симеон Мечев, играчът на Локо падна и поиска дузпа, но реферът Ивайло Стоянов прецени, че всичко е според правилата и даде знак играта да продължи. Малко след това ЦСКА получи сериозен удар, след като нападателят Милчо Ангелов се контузи и трябваше принудително да напусне терена.

В 31-ата минута Никола Колев проби мощно през центъра и стреля от границата на наказателното поле, но покрай лявата греда на Банков. Малко по-късно Колев отново стреля опасно след подаване на Диого Виана, но Банков изби в корнер.

Пет минути след началото на втората част Локо като по чудо не откри резултата. Апостолов стреля от 6-7 метра с глава след центриране от фаул, но Китанов с блестящ рефлекс успя да спаси. Десетина минути по-късно Диого Виана шутира силно от 15 метра, но над напречната греда. В тази ситуация бранител на домакините бутна футболиста на червените, който след изстрела падна и поиска дузпа, но Ивайло Стоянов остана безмълвен.

В 89-ата минута късметът обърна гръб на ЦСКА, след като Антон Недялков центрира прострелно в наказателното поле на домакините, Преслав Йорданов стреля, но Банков успя да избие, а за негов късмет след това топката се удари и в греда. Железничарите отвърнаха с опасен изстрел на Симеон Мечев, който профуча покрай вратата на Китанов.