Бивши левскари наказаха Монтана за шестата победа на Славия (СНИМКИ)

7 Dni Futbol10.12.201610

Славия се върна на победния път в Първа лига. Белите разковаха Монтана с 2:0 в мача помежду им от 18-ия кръг. Двубоят се игра пред малцина зрители на Националния стадион „Васил Левски“, а точни за столичани бяха бившите играчи на Левски Николай Димитров и Валери Домовчийски.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите в село Хитрино, където тази сутрин експлодираха цистерни с пропилен и пропан-бутан. В резултат на взрива загинаха петима души.

Домакините започнаха много силно мача и още четвъртата минута откриха резултата чрез Николай Димитров, който намери мрежата с мощен шут с левия крак. Красивото попадение е първо за Хичо с екипа на „белите“. Интересен факт е, че това е 10-ият различен голмайстор за „белите“ през този сезон в шампионата. В 17-ата минута Петър Атанасов засече центриране, но опитът му мина встрани от вратата. Малко по-късно Иван Минчев получи възможност да накаже бившия си отбор, но халфът не успя да стреля. В 40-ата минута Маркиньос пробва да изненада от пряк свободен удар младия страж на Славия, но опитът му бе твърде слаб, за да затрудни Антониос Стергиакис. Последната интересна ситуация за първата част на стадион „Васил Левски“ дойде в 44-ата минута, когато Омар Абуд засече перфектно центриране от корнер, но Шоко изчисти кълбото от голлинията.

Второто полувреме започна по перфектен начин за домакините, след като в 48-ата минута Валери Домовчийски направи резултата 2:0. Той получи извеждащ пас от Иван Минчев и с лекото заби своя четвърти гол в Първа лига. В 65-ата минута Петър Атанасов проби отдясно и центрира в наказателното поле, където бе Стивън Петков, но голаджията не успя да засече подаването.

В 69-ата минута Сергей Георгиев също опита да накаже „белите“, но ударът му бе спасен от Стергиакис. Малко по-късно Николай Димитров бе близо до втория си гол в срещата, но след като влезе остро в наказателното поле, Хичо шутира твърде силно и високо над вратата. В 80-ата минута Омар Абуд получи втори жълт картон и остави „белите“ с човек по-малко. До края на мача и двата отбора не сътвориха почти нищо интересно и логично Славия записа своята шеста победа от началото на сезона в Първа лига.