Георги Петков вече е в клуб 300! Само четирима вратари на Левски са пред стража на Славия

7 Dni Futbol07.12.201600

На 40 години, 8 месеца и 19 дни Георги Петков записа юбилейния си мач №300 в елита с екипа на отбора, с който дебютира – Славия (на 3 май 1997 г. при загубата с 2:3 от Етър във Велико Търново) и срещу тима, с който стана четирикратен шампион на България (2001/02, 2005/06, 2006/07 и 2008/09 г.).

151 от двубоите му за първенство са с екипа на белите, 149 – за Левски. Седмият вратар в историята на бившата А група, който стигна престижната кота „300” е рекордьорът в елита по „сухи” мачове – 133. Голът на Мехди Бурабия бе 259-ият във вратата му, т.е. коефициентът му „допуснати голове в изиграни срещи” е впечатляващ – средно по 0,863 на мач, пише „Тема спорт“.

Обшо 300 259 133
Легенда: М. – изиграни мачове, Доп. Г. – допуснати голове, Сухи – мачове без допуснат гол.

Само четирима вратари на Левски в първенството имат повече от неговите 149 мача на Георги Петков за сините – Бисер Михайлов (229), Димитър Иванков (203), Стефан Стайков (183) и Борислав Михайлов (180). В славистката ранглиста на голкипърите в Първа лига пък е четвърти след Антонио Ананиен-Банана (206), Симеон Симеонов-Мони (175) и Георги Ил. Гугалов (172). Петков е рекардьор сред вратарите в България по участия в срещи от евротурнирите – 50 – всички с екипа на Левски.