Традициите са, за да се спазват! Преслав и Милчо накараха Пирин да преклони глава за 27-и пореден път на „Армията“ (СНИМКИ)

7 Dni Futbol04.12.2016120

ЦСКА взе първата си победа на „Българска армия“ от  25 септември, налагайки се с 2:0 над Пирин (Благоевград).  Попаденията реализираха Преслав Йорданов, който имаше и много добър шанс да се разпише през втората част, и Милчо Ангелов в продължението на срещата. Благоевградчани пък за цял мач не успяха да създадат чисто положение пред вратата на Георги Китанов и не успяха да отправят точен удар.

„Червените“ започнаха някак стъписано срещата и първите шансове в мача изненадващо се откриха пред Орлетата. Във втората минута Антон Недялков блокира изстрел на Муйеци, а в 8-та след грешка на Бумал и добра игра на Младенов албанецът стреля силно от границата на наказателното поле, но над вратата. ЦСКА обаче намери идеалният отговор на тези положения. Рафаел Перес засече с глава центриране от корнер, Костов изби, но право на пътя на Преслав Йорданов, който от 3 метра нямаше как да сбърка и прати топката в мрежата за 1:0. Лошата новина дойде само 2 минути след гола – Арсенио се контузи и бе принудително заменен от Кристиян Малинов.

ivp_0594

Попадението пък обърна силите в срещата и ЦСКА започна да диктува събитията на терена. В 29-та минута Антон Недялков проби отляво и опита центриране, което се отклони в крака на защитник и топката кацна на напречната греда на Костов. Реферът Петър Доровски пък не видя рикошета и не даде корнер за „червените“. В 35-та удар на Никола Колев бе блокиран от защитник, а Божидар Чорбаджийски не уцели вратата, след като отклони с глава подаване от пряк свободен удар.

ivp_0630

ЦСКА започна по-добре второто полувреме и в 55-та Станислав Манолев се нагърби с изпълнението на фаул фронтално срещу вратата, но ударът му по тревата премина на сантиметри встрани. 4 минути по-късно бранителят изскочи сам срещу Костов, но правилно беше маркирана засада. Кулма провери внимава ли стражът на Пирин със силен удар в 61-та. Румен Сандев пък „омекоти“ с шпагат изстрел на Десподов от близо и Костов улови без проблеми. В 67-та минута младежкият национал отстъпи мястото си на Диого Виана и португалецът създаде чудесна възможност за втори гол пред Преслав Йорданов. Крилото му извади топката на чиста позиция на 6-7 метра от вратата, но нападателят я прати покрай гредата.

ivp_0714

Никола Колев се отчете с добра изява в атака в 80-та минута, но ударът му не затрудни Костов. Секунди по-късно Преслав Йорданов беше заменен от Милчо Ангелов, който оформи крайното 2:0 в продължението след подаване на Станислав Манолев.

Победата върна ЦСКА на третото място в Първа лига с 31 точки, на 2 пред Локо Пд. „Червените“ записват втори пореден успех при новия си треньор Стамен Белчев, както и втора суха мрежа. За последно ЦСКА взе трите точки у дома си на 25 септемри при 4:0 над Берое, а след това загуби с 0:1 от Локо Пд и направи 1:1 с Верея, което накара Едуард Йорданеску да подаде оставка.

Пирин пък записа 27 пореден мач, в който не успя да победи „червените“ в София. Орлетата остават 9-и в класирането с 18 точки, но вече имат 3 загуби в последните си 5 мача.