Мапуку се скъса да пропуска, но Берое сложи край на черната серия срещу скандално слаби Шейхове

7 Dni Futbol04.12.201600

Берое прекъсна серията си от 4 поредни мача без успех в Първа лига, надвивайки Нефтохимик с 2:0 като домакин с голове на Иво Иванов и Ерик Почански през първите 45 минути.

Берое можеше да открие още в 7-та минута, но ударът на Мапуку от малък ъгъл се отклони леко в тялото на Виктор Хомей и мина от външната страна на мрежата. Съдията не видя рикошета и не даде корнер.  В 22-та вратарят Янко Георгиев този път се справи с удара на тъмнокожия голаджия на Берое и изби в ъглов удар. Центрирането от него бе засечено от Иво Иванов, Георгиев пак спаси, но топката се върна в краката на капитана на домакините, който безпощадно я прати под гредата за 1:0. За капитанът това бе чудесен начин да ознаменува своя мач №200 за  Берое в елита на България.

Интригата в срещата приключи в 40-та минута, когато Почански изведе Мапуку дълбоко в половината на Нефтохимик, нападателят му върна в наказателното поле и крилото за втори път прати топката в мрежата на бургазлии.

В последните две минути на полувремето Хомей извърши две опасни нарушения, от които само за едното получи жълт картон, а Стефан Апостолов спокойно можеше и да го изгони. Реферът обаче реши да пожали бранителя.

Второто полувреме бе пълно копие на първото, като Мапуку продължи да пропуска. Нападателят, забравен от защитата в наказателното поле, от 7-8 метра прати покрай гредата след центриране на Борислав Цонев в 61-та минута. Халфът пък се контузи в 73-та минута и напуна терена, подкрепян от хора от медицинския щаб на заралии.

В 75-та и 77-та минути Мапуку опита нови два изстрела – единият от малък ъгъл в направо в тъч, а другият блокиран от защитниците на Нафтата. В 81-та Берое проведе добра атака, която изведе трима нападатели срещу един бранител и вратарят Георгиев, но нападението беше завършено изключително несериозно Мапуку можеше спокойно да отбележи, но подаде към резервата Божилов, който не успя да уцели опразнената врата.

Въпреки краят на негативната серия, Берое остава на 8-о място в класирането с 21 точки. Нефтохимик продължава да агонизира в дъното на таблицата с едва 12 точки от 17 мача, като само Монтана е по-зле от бургазлии със своите 6 пункта.