Див мач на „Ивайло“! Етър дръпна на върха, въпреки съдията

7 Dni Futbol04.12.201620

Етър продължава уверено да върви към печелене на промоция за Първа лига и в последното си домакинство за годината спечели с 2:0 срещу Банско. Болярите можеха да спечелят и с по-изразителен резултат, но на два пъти претенциите им за дузпи не бяха уважени от съдията Валентин Станчев.

Срещата на „Ивайло“ беше доста интересна, особено в началните си минути, в които двата отбора си размениха поредиа опасни атаки. Банскалии първи можеха да открият резултата, но ударът на Хаджиниколов в 18-та минута разтресе напречната греда на Цанков. Етър отговори с добра атака в 25-та, завършила с безпощаден изстрел с глава на Иван Петков за 1:0. 120 секунди по-късно Цанков показа рефлекс, избивайки удар на Красимир Илиев.

В 46-та минута трибуните във Велико Търново избухнаха с искания за дузпа за нарушение срещу Николай Цветков, но съдията Станчев замълча. В 80-та сигнал отново не прозвуча след събаряне на Цветомир Петров.

Етър все пак подпечата победата си с втори гол, дело на Петър Димитров в 87-та минута. „Виолетовите“ са с 35 точки от 16 мача и водят с 4 пред Септември, който утре приема Спартак (Плевен).