Мъчно 1:0 на „Герена“! Левски изпързаля Славия с феноменална атака (СНИМКИ)

7 Dni Futbol03.12.201600

Левски се върна на победния път в Първа лига. Сините се наложиха трудно с 1:0 над Славия в най-старото столично дерби, но не успяха да убедят с играта си. В герой за сините се превърна Мехди Бурабия, който вкара единствения гол в мача в 82-ата минута. Гостите пък завършиха срещата с човек по-малко, след като Сердер Сердеров бе изгонен в средата на втората част.

Първото полувреме успя да приспи малкото зрители на „Герена“. Футболистите на Левски и Славия не създадоха нито едно положение пред една от двете врати и логично се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

На полувремето Елин Топузаков извади от игра Божидар Краев и вкара Аниете. Испанецът раздвижи играта на „сините“ още с появата си. Първият точен удар за Левски дойде в 64-ата минута, когато Бурабия стреля силно и опасно, но Георги Петков изби.

На терена стана горещо в 69-ата минута, когато Сердер Сердеров бе изгонен. Руснакът, който се появи в игра 7 минути по-рано, получи жълт картон за оспорване на съдийско решение, а след това удари ръката на Николай Йорданов и веднага получи червен картон.

Левски натисна своя съперник, който вече бе с човек по-малко, но „сините“ не успяваха да създадат нищо повече от 2-3 удара от границата на наказателното поле. Все пак Левски стигна до гол в 83-ата минута, когато Мицански пусна в коридор за Деса в наказателното поле, перуанецът мигновено прати към другата греда, където Бурабия засече от въздуха и направи безпомощен Георги Петков.

Левски събра 37 точки, докато лидерът Лудогорец има 43. „Сините“ обаче са с мач повече. Славия пък се намира на 11-а позиция със 17 точки.