Златна резерва накара Дунав да полети! Драконите набиха Локо (ГО) и изхвърлиха ЦСКА от топ 4

7 Dni Futbol03.12.201650

Дунав (Русе) се завърна на победния път след тежката загуба от Пирин в предишния кръг на Първа лига. Днес „драконите“ сразиха с минималното 1:0 друг новак – Локомотив (Горна Оряховица). Единственият гол в мача падна в средата на второто полувреме и бе дело на резервата Бранимир Костадинов. С новите прибавени три точки в актива си сензацията в Първа лига Дунав измести ЦСКА от 4-ото място поне за 24 часа.

Първата добра ситуация пред русенци се откри в 10-ата минута, когато Антон Огнянов получи топката вляво в наказателното поле и моментално я насочи към долния десен ъгъл на Николай Банков, но вратарят с една ръка отрази удара му. Секунди по-късно блестящ рефлекс демонстрира и колегата му Мартин Луков, който отрази бомбен удар от непосредствена близост на Любомир Генчев.

В 14-ата минута дойде и най-чистото положение за “железничарите” през първите 45 минути. След бърза контраатака по лявото крило Мохамед Бен Отман пусна топката към Игор Джоман, който от границата на наказателното поле, фронтално срещу вратата, прати топката на сантиметри встрани от левия страничен стълб. В 25-ата минута Огнянов отново тества възможностите на Банков, този път от пряк-свободен удар, но вратарят пак бе на място и изби.

След подновяването на играта първи до добра възможност за гол стигнаха играчите на Веселин Великов. Капитанът Диян Димов намери добре Васил Шопов в предни позиция, нападателят излъга противников защитник и стреля, но Банков с крак успя да избие. Дори и добрите изяви на вратаря на Локомотив обаче не успяха да спасят “железничарите” в 72-ата минута. Димов получи топката по лявото крило, центрира я в наказателното поле и я сложи на главата на появилия се преди броени минути като резерва Бранимир Костадинов. От непосредствена близост бившият младежки национал разстреля стража на тима от Горна Оряховица и откри резултата.