ЦСКА пак побеждава! Неочакван голмайстор и константата Кулма качиха „червените“ обратно в тройката (СНИМКИ)

7 Dni Futbol01.12.201640

ЦСКА победи с 2:0 Нефтохимик в дебюта на Стамен Белчев начело на тима и измести Черно море от третото място в Първа лига. „Червените“ имаха надмощие през целия мач, но цяло първо полувреме не застрашиха вратата на Шейховете. За сметка на това с голове в рамките на 10 минути през втората част взеха трите точки и се върнаха на победния път.

Новият треньор Белчев избра да направи няколко промени в титулярите на ЦСКА, връщайки сред 11-те Рафаел Перес, а Никола Колев направи дебют като титуляр за „червените“ в Първа лига. Атаката се водеше от Преслав Йорданов, а по крилата бяха Десподов и Кулма.

_49t8145

ЦСКА започна доста активно срещата, но в предни позиции липсваше последното подаване, което да изведе един от нападателите на чиста позиция. В 14-та минута Ангел Грънчов блокира удар на Кулма, а в 17-та Колев стреля високо над вратата от удобна позиция. В 25-та минута пък дойде най-спорната ситуация през първата част. Петрус Бумал сякаш удари Венцислав Христов без топка и нападателят на бургазлии се строполи на терена, но главният рефер Ангел Ангелов прецени да подмине ситуацията и халфът на ЦСКА не получи картон.

_49t8333

В 30-та Станислав Маламов се контузи при един отскок за висока топка, но опита да продължи срещата. Болката обаче се оказа прекалено силна и след като се хвана пак за коляното, крилото напусна терена накуцвайки. На негово място в игра влезе Емануил Манев.

_49t8324

30 секунди след началото на второто полувреме Нефтохимик пропусна най-чистият си шанс в мача. Мариян Огнянов атакува отляво и пусна остро към първа греда, където Венцислав Христов засече, но високо и встрани от вратата. ЦСКА отговори в 49-та минута със силен удар по тревата на Преслав Йорданов, който Янко Георгиев с мъка отрази. Центрирането от корнера бе засечено с глава от Рафаел Перес, който заби топката към земята, а при отскока си тя се удари високо в страничната греда и влезе в мрежата за 1:0.

_49t8045

Интригата в срещата бе убита само 10 минути по-късно. Преслав Йорданов и Густаво Кулма направиха хубаво двойно подаване в наказателното поле, а колумбиецът завърши комбинацията с хладнокръвно изпълнение от близка дистанция за 2:0. Две минути след попадението си Кулма се отличи и в отбрана, избивайки удар с глава на Манев. Арсенио пропусна да направи преднината на ЦСКА класическа в 71-та минута, след подаване на резервата Милчо Ангелов.

В 88-та минута в игра за „червените“ влезе Борис Галчев, който получи и капитанската лента от Божидар Чорбаджийски.

В продължението на срещата на Георги Китанов се наложи да се разтегне максимално и атрактивно да извади силен удар от въздуха на Живко Петков. При контраатака в последната минута пък Станислав Манолев бе спрян от Янко Георгиев.

ЦСКА вече има 28 точки, колкото и Черно море, но по-добрите показатели на „червените“ им осигуряват третото място. Нефтохимик на Христо Янев остава предпоследен с 12 точки, на 4 пред закотвеният на дъното Монтана.