Юноша на Левски дърпа Локомотива от „Надежда“ далеч от дъното във Втора лига (СНИМКИ)

7 Dni Futbol01.12.201600

Локо Сф победи Банско с 2:0 и се измъкна от зоната на изпадащите във Втора лига в мач, който бе отложен с 24 часа заради обилният снеговалеж в столицата от началото на седмицата. Герой за Железничарите стана юношата на Левски Владислав Мисяк, който реализира и двете попадения в срещата. Той се разписа с красиво воле в 8-та минута за 1:0, а в 20-та бе изведен сам срещу вратаря на Банско и с удар по тревата осигури рано-рано в срещата трите точки за Локо. До края на полувремто Даниел Пеев пропусна отличен шанс да вкара трети гол, а вратарят Любенов с крак изби удар на Виктор Шишков.

През втората част сантиметри разделиха Мисяк от хеттрик, Пеев не сполучи от пряк свободен удар, а Богомил Христов не уцели добре топката в непосредствена близост до голлинията. Банскалии се отчетоха само с една опасност, с която Любенов се справи в края.

Локо Сф вече е 10-и в класирането на Втора лига с 18 точки, колкото имат още отборите на Царско село, Ботев Враца и Лудогорец-2. Банско остава предпоследен с 12 точки, на 6 от спасителната зона.