Новият господар на Аязмото е в синьо! Берое капитулира безславно в битката за Стара Загора

7 Dni Futbol01.12.201620

Верея е новият господар на Стара Загора. „Сините“ надвиха с 1:0 Берое в дербито на града с ранно попадение на голмайстора си Амаду Сукуна още в 15-та минута. Момчил Цветанов напредна и подаде към Амаду Сукуна, който овладя добре и с плътен удар по тревата от 20-тина метра не остави шансове на Благой Макенджиев. Стражът на Берое се справи с изстрел на Георги Андонов в 19-та минута, а секунди по-късно Ферарио Спасов имаше претенции за втори жълт картон на Елиаш, който спря топката с ръка. Реферът Владимир Вълков не уважи исканет на Феро и не бръкна в джобчето си.

Берое успя да застраши вратата на домакините едва два пъти за цялото останало време до края на полувремето. И двата пъти стреля Александър Василев от дистанция, но Караджов внимаваше и се справи на ниво.

На полувремето Спасов пусна Георги Божилов на мястото на Атанас Зехиров, но и това не освежи особено атаката на Берое. „Зелените“ владееха повече топката, но без да стигат до положения пред вратата на Верея. Вместо това можеха да инкасират втори гол, но Чико Цветанов взе грешно решение и сбърка при подаването, което опита към Георги Андонов.

В 55-та минута Елиаш и Иво Иванов се разминаха с изгонването в рамките на секунди, след като последователно извършиха нарушения в центъра на терена.

Първата по-интересна ситуация дойде в 60-та минута и отново Караджов се справи с изстрела на Александър Василев. Стражът на Верея имаше късмет в 76-та минута, когато Жуниор Мапуку не се ориентира добре на границата на малкия пеналт и позволи да бъде затворен от двама защитници, преди вратарят спокойно да улови топката. До 85-та минута Караджов спаси и удари на Кохей Като на два пъти и на Давид Манга. За Верея мерника си опита Педро Еуженио, но се оказа неточен.

Последният съдийски сигнал дойде при 1:0 за Верея и възпитаниците на Александър Томаш вече мечтаят за място в топ 6 напролет. В момента заемат 7-о място с 22 точки, на 3 зад Дунав, който го закъса напоследък в шампионата. Берое не е в по-добър период от русенци и е девети с 18 точки, само на две от 12-ия Локомотив (Горна Оряховица).