Берое е в нокаут! Пред погледа на Хубчев заралии пак нищо не играха и чуха „оставка“

7 Dni Futbol30.09.201620

Берое записа втора поредна загуба в Първа лига. След 0:4 от ЦСКА на „Българска армия“, заралии паднаха с 0:1 от Черно море у дома, а това беше и трети пореден мач, в който те не успяват да вкарат гол. Безличната игра накара и малкото привърженици по трибуните да започнат да скандират „оставка“ в последните 20 минути на срещата, която новият национален селекционер Петър Хубчев изгледа на живо. От 51-та минута пък заралии играха и с човек по-малко заради червен картон на Иво Иванов.

Срещата започна много лошо за Берое. Първо Венци Василев се контузи още в 4-та минута, а в 7-та Иван Коконов откри резултата за Черно море. Фланговият футболист оползотвори хубаво подаване на Ондрей Сукуп.

В 20-та ситуацията за заралии можеше да стане още по-тежка, но реферът Ивайло Стоянов подмина дузпа за нарушение на Радослав Кирилов срещу Уго Секо. 3 минути по-късно Макенджиев улови удар на Пламен Николов.

Едва в 41-та минута Берое стигна до вратата на Моряците и създаде напрежение там. Първо  двама в зелено-бяло се разминаха с остро центриране на Милисавлевич, а след това Георги Божилов с глава насочи добре, но вратарят Премисъл Ковар изби в гредата.

Кошмарът за заралии продължи и през втората част. Капитанът Иво Иванов си изкара два жълти картона само в рамките на две минути. Той първо се спречка с Бакари след единоборство между двамата, а след това фаулира грубо Сукуп и логично бе изгонен.

В следващите минути Милисавлевич се опита сам да доведе резултата до равенство, но и двата му удара преминаха далеч от целта. Черно море вече с човек повече изчакваше съперника да се умори и шансът за втори гол дойде в 63-та минута. Първо удар на Пламен Николов бе блокиран, а Макенджиев бе на мястото си при добавката на Георги Илиев.

В 66-та Берое пропусна най-добрия си шанс да изравни. Радослав Кирилов бе изведен сам срещу Ковар, но стражът на варненци предвидливо излезе и скъси дистанцията между двамата. Крилото на заралии се провали в опита си да го преодолее и спечели само да ъглов удар.

Победата, която е първа за Черно море под Аязмото от 2006 година, качи тима на петото място в Първа лига с 14 точки, на две зад ЦСКА и на една пред Пирин. Пропадането на Берое продължава и заралии трябва да са благодарни само на силният си старт за това, че са на 7-то място с 13 точки и мач по-малко заради отложената среща с Лудогорец от първия кръг.