Уникална драма на „Лаута“! Гол в последната минута прати Орлетата на Чечо в историята

7 Dni Futbol30.09.201630

Локомотив Пловдив и Пирин изиграха невероятно драматичен мач на „Лаута“, който Орлетата спечелиха с 3:2. Двата тима изиграха безинтересно първо полувреме, като и петте гола паднаха през втората част. Благоевградчани обърнаха от 0:1 до 2:1 преди Мартин Райнов изравни пет минути преди края, а в продължението на срещата Даниел Младенов оформи крайното 3:2.

Още в третата минута на завърналият се сред титулярите на Локо вратар Ел Харуби се наложи да прави двойно спасяване. Той отрази последователните удари на Тони Тасев и Димитър Благов. В ответната атака и Краси Костов на другата врата показа, че внимава, осуетявайки чудесен пас на Дани Кики към Камбуров.

В 5-та минута на „Лаута“ бе почетена паметта на починалият преди броени дни легендарен футболист на Локо Краси Костов.

До 30-та минута двата тима се отчетоха с по няколко добри слизания към вратата на противника, но без да създават реална голова опасност. Най-добрият шанс беше за домакините, но ударът на Камбуров беше блокиран от защитник. Зрителите изнегодуваха сериозно при ситуацията, защото реферът вместо корнер, посочи аут.

В 40-та минута дойде и най-доброто положение за първата част. Мартин Камбуров получи подаване в наказателното поле, залъга Костов, но топката му избяга прекалено встрани и вратарят имаше време да се поправи и да блокира удара.  Младежкият национал се прояви чудесно и в последната минута на полувремето, спасявайки изстрел на Мартин Райнов, който преди да стреля навърза двама защитници в зелено.

Второто полувреме започна с шанс за Пирин, но ударът на Даниел Младенов в 49-та минута беше блокиран. 120 секунди по-късно Локомотив поведе. Димо Бакалов бе изпуснат на втора греда и опита ножичен удар, топката рикошира и се върна при него, като този път крилото без излишни акробатики я насочи в мрежата на Костов. За попадението Орлетата могат да се сърдят на Стилиян Николов и Тони Тасев, които изобщо не се разбраха за дефанзивните действия в ситуацията.

Радостта на домакините беше кратка, защото в 54-та минута Даниел Младенов изравни. Крилото получи на ръба на засадата от Башлиев, залъга Ел Харуби и направи 1:1.

20 минути по-късно Орлетата шокираха „черно-белите“ с втори гол. Кощърна изчисти в предни позиции, където резервата Станислав Костов се озова един на един с Иван Горанов. Нападателят залъга бранителя и с удар между краката на Ел Харуби направи 2:1 за Пирин.

Орлетата вече се виждаха победители в 85-та минута, но Мартин Райнов не мислеше така. Полузащитникът изравни за 2:2, след като Костов не разчете добре излизането си и с глава бе прехвърлен от новоизлюпеният национал.

Драмата дойде във втората минута на продължението. Траянов пребори Пламен Крумов и пусна към Младенов, който елегантно прехвърли Ел Харуби и донесе трите точки на Пирин. С тях Орлетата се изкачиха в горната половина на таблицата, на 6-то място с актив от 13. Локо пък 9-и с една точка по-малко.

Победата е историческа за Пирин, който до днес никога не си беше тръгвал с повече от равенство от „Лаута“.