Астана и Мъри май тръгнаха по наклонената плоскост в Европа

7 Dni Futbol29.09.201600

Воденият от Станимир Стоилов тим на Астана (Казахстан) спечели първа точка в групите на Лига Европа. В мач от втория кръг на група „В” тимът от столицата завърши 0:0 с швейцарския Йънг Бойс, като резултатът изглежда съвсем закономерен на фона на показаното на „Астана Арена“.

Най-чистите положения бяха през първото полувреме. В 23-ата минута Раве от състава на гостите преодоля вратаря, но прехвърлящият му удар премина над напречната греда.

Астана отвърна в 38-ата минута, когато Джордже Деспотович удари сглобката с красив ножичен удар.

В края на мача Йънг Бойс можеше да измъкне победата, но резервата Квадво Дуа не улучи вратата от чиста позиция при контраатака.

В другия мач по-късно тази вечер (22:05 ч) играят Олимпиакос и АПОЕЛ Никозия, в чиито редици се подвизава българският национал Живко Миланов, който е бивш играч на Стоилов.