ПСЖ не е хапка за устата на Лудогорец! Французите приземиха болезнено разградчани (СНИМКИ)

7 Dni Futbol29.09.201601

Лудогорец записа тежка загуба във втория си мач от груповата фаза на Шампионската лига. Разградчани паднаха с 1:3 от ПСЖ насред Националния стадион „Васил Левски“. Домакините първи откриха резултата след гол на Натанаел от пряк свободен удар, но това попадение само раздразни парижани, които обърнаха мача с попадения на Матюиди и Кавани на два пъти. Крахът за Лудогорец пък стана пълен, след като Козмин Моци изпусна дузпа при резултат 1:2 в полза на французите.

В началните минути Мисиджан осъществи добър пробив отдясно, последва остро центриране, но Ареола улови. Гостите отговориха с изключително опасен удар на Кавани в 6-ата минута. Натанаел дриблира с топката пред наказателното поле на Лудогорец, тя му бе отнета от уругваеца, който отправи мощен шут, но на сантиметри над вратата. В 16-ата минута Лудогорец поведе с гол от нищото, след като Натанаел изпълни пряк свободен удар, стената на ПСЖ се пропука и топката влетя във вратата на Ареола.

След това французите наложиха териториално превъзходство, но така и не успяваха да застрашат сериозно вратата на Стоянов, тъй като се отчетоха с два изстрела в аут на Матюиди и Тиаго Силва. Така се стигна до 41-ата минута, в която ПСЖ осъществи първата си опасна атака и тя завърши с гол. Матюиди бе изведен сам срещу Владо Стоянов и вкара в близкия ъгъл на българския страж.

Три минути след началото на втората част Ди Мария шутира опасно, но за късмет на българския тим топката профуча покрай горния десен ъгъл на Стоянов. В 55-ата минута Кавани вкара за 1:2, след като засече с глава отлично центриране на Ди Мария. В 59-ата минута съдията удари едно рамо на Лудогорец, след като отсъди изключително спорна дузпа за нарушение срещу Марселиньо. Зад топката застана Козмин Моци, който обаче стреля много слаба о Ареола спаси. Само 60 секунди по-късно Кавани вкара втория си гол за 3:1 за ПСЖ. До края на срещата гостите от Париж пожалиха българския тим, след като изпуснаха няколко отлични положения да направят победата си още по-убедителна.