Благоевград ликува! Пирин тресна Монтана за кеф на феновете

7 Dni Futbol23.09.201610

Пирин (Благоевград) постигна трудна победа с 1:0 срещу Монтана в първия мач от осмия кръг на Първа професионална лига. В герой за „орлетата“ се превърна бранителят Стилиян Николов, който вкара единствения гол в мача и по този начин накара феновете на орлетата да се приберат вкъщи с усмивка по лицата си.

Първата интересна ситуация дойде в 13-ата минута, когато Петър Атанасов пробва изстрел от дистанция, но кълбото мина покрай десния страничен стълб зад Красимир Костов. Две минути по-късно и Стивън Петков се опита да накаже стража на „орлетата“, но ударът му с глава бе твърде слаб, за да затрудни младежкия национал. В 23-ата минута Красимир Костов направи страхотна грешка. Вратарят на Пирин напусна наказателното си поле, за да отиграе изритана топка и вместо да я изчисти, я прати в краката на Петър Атанасов. Той веднага опитa прехвърлящ удар, който oбаче не се получи.

В 31-ата минута Станислав Костов и Орлин Старокин сътвориха чудесно двойно подаване, но ударът на първия мина над вратата. В края на първата част се откри отлична възможност пред Даниел Младенов, който бутна топката покрай стража на гостите, но след това се подхлъзна и не успя да открие резултата в срещата.

Второто полувреме започна ударно за Пирин. Защитникът Стилиян Николов вкара първия гол в срещата. Той се възползва от грешка в защитата на гостите и наказа Ивайло Василев. В 65-ата минута Антон Полюткин бе изгонен от главния съдия Ангел Баялцалиев. Бранителят получи втори жълт картон в двубоя. Първият картон, който получи бе за нарушението, което извърши за фаула преди първия гол в срещата. В 74-ата минута Контохристос центрира от фаул към наказателното поле. Костов излезе толова неразчетено, че топката го подмина. Само късметът спаси „орлетата“ от изравнително попадение.

В следващия кръг Пирин гостува на Локомотив (Пловдив), а футболистите на Стевица Кузмановски приемат Локомотив (Горна Оряховица).