От коя джунгла го изкараха този, бе?! Голът на сезона и попадение от засада изстреляха Левски на 1/8-финал

7 Dni Futbol22.09.201600

Левски победи Царско село с 2:0 в 1/16-финал за Купата на България благодарение на фамозен гол на Бабатунде Адениджи и попадение от засада на Хеан Деса. Нигерийският нападател се разписа със страхотна задна ножица в 76-та минута, а перуанецът оползотвори контраатака в продължението на срещата.

Мачът започна без очакваното надмощие на Левски, като Царско село стоеше доста стабилно на терена. Франсис Нар създаде първата опасност в 14-та минута с удар от движение от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Боян Пейков. В 19-та стражът се размина с кълбото, Димитър Пиргов с глава не успя да насочи в мрежата. В 22-та Пейков изби силен удар на Адениджи от 20-тина метра.

В следващите минути играта се изравни и само вратарят на Царско село се отчете с няколко неуверени намеси, но без последствия. В 44-та и Иван Чворович се прояви, избивайки прехвърлящ удар на Симеон Ганчев.

На полувремето Люпко Петрович извади Мики Орачев и пусна Мехди Бурабия.

30 секунди след началото на втората част Адениджи проби отляво, но не успя да намери точно дебютанта Галин Иванов. Царско село отговори с далечен удар на Айкут Рамадан, който Чворович улови с красив плонж.

В 54-та минута дойде и най-добрата възможност за Левски. Франсис Нар счупи кръстовете на трима защитници в наказателното поле и стреля по тревата, но Адениджи се озова на пътя на топката и тя излезе в аут, а имаше и засада на нигериеца.

В 61-та в игра за Левски се появи и Аниете, който смени Галин Иванов. В 64-та Роман Прохазка можеше да се разпише, но ударът му от малък ъгъл не намери вратата. 4 минути по-късно Александър Якимов проби опасно по левия фланг, залъга Сандберг и реши да стреля от неособено удобна позиция, пращайки топката в обсега на Чворович. Крилото на Царско село можеше и да подаде в тази ситуация на свой колега в наказателното поле.

В 71-та Царско село остана с човек по-малко след втори жълт картон на Реян Даскалов, който задържа и спъна Нар пред пеналта. „Червено-белите“ оспорваха дълго решението на съдията, но безсмислено.  Само 5 минути след това Левски поведе. След атака отляво топката стигна до Адениджи, който без да се замисля с красива задна ножица от 13-14 метра я оплете в далечния ъгъл на Боян Пейков. В последната минута на редовното време второ попадение на нигериеца беше отменено заради засада, a след това той отсъпи мястото си на Хеан Деса. Перуанецът записа дебютния си гол за „сините“ след скоростна контраатака трима на един, но при паса към него ясно се видя, че има засада. Въпреки това попадението беше засечено и така Левски спечели с 2:0 и чака съперника си на 1/8-финалите.