Голяма драма на „Армията“! Гол в последната минута прати ЦСКА в Топ 4

7 Dni Futbol18.09.201651

С гол в добавеното време ЦСКА победи Черно море с 1:0 на „Българска армия“ и донесе голяма радост на феновете си. Двата тима предложиха голяма битка и си размениха само по едно стопроцентово положение за гол, но все пак драмата в края компенсира липсата на други емоции.

Срещата на „Армията“ започна равностойно и на високи обороти. Опасности пред двете врати обаче липсваха. „Червените“ разчитаха много в разиграванията на Джордан, който често получаваше с гръб към вратата и разиграваше към фланговете или пък сам се връщаше по-назад, за да участва в изграждането на атаките. Варненци показваха по-голямо търпение и не прибързваха с нападенията си, които се развиваха най-често по крилата през Бакари и Уго Секо.

Първата опасност дойде в 37-та минута. Давид Шимао пусна надясно в наказателното поле към включилия се Станислав Манолев, който опита удар в далечния ъгъл, но Чанович с върха на пръстите си успя да избие в корнер.

На полувремето Едуард Йорданеску и Георги Иванов не извършиха смени, а „червените“ натиснаха по-здраво още в началото. Отбраната в зелено обаче се справяше с центриранията от фланговете и Джордан бепе изолиран от играта. Логично това доведе и до смяната на колумбиеца в 59-та минута, на негово място влезе Диого Виана. Играчът с №7 веднага създаде неприятности на Михаил Венков и покачи темпото в атака. Това доведе и до чудесна ситуация в 64-та минута, при която капитанът Чорбаджийски засече силно с глава и насочи топката под гредата, но Чанович атрактивно с една ръка изби в корнер.

В 70-та минута лошо изпълнен пряк свободен удар от Виана даде възможност на Черно море да организира скоростна контраатака. Паланков напредна до половината на ЦСКА и пусна към Бакари в наказателното поле, който от чиста позиция стреля право в тялото на излезлия да скъсява ъгъла Китанов. Това беше и най-добрият шанс за Моряците в срещата.

В 72-та минута Георги Иванов пусна Владислав Романов на мястото на Уго Секо, а Йорданеску извади умореният Манолев за сметка на 18-годишният дебютант Александър Георгиев. Той внесе свежест по левия фланг на атаката на ЦСКА, а Виана продължаваше да вършее отдясно и Гонзо прати двама души да играят едновременно срещу него.

Голямата драма дойде в 3-та минута от четириминутното продължение, назначено от Таско Тасков. Давид Симао центрира от пряк свободен удар отдясно, Густаво Кулма изпревари защитник и съвсем леко отклони топката, но достатъчно, за да я прати в мрежата и да донесе победата на ЦСКА.

Трите точки изравниха „червените“ на 4-то място с Берое, който по-късно играе с Дунав. Армейците и заралии имат по 13 точки, докато Черно море остава 7-ми.