Лудогорец не издържа в Базел! Фатална грешка на Владо Стоянов провали Орлите

7 Dni Futbol13.09.201640

Лудогорец направи 1:1 с Базел в първия си мач в група А на Шампионската лига. Разградчани поведоха в последната минута на първото полувреме, но фатална грешка на Владо Стоянов ги провали и в третия им опит да си тръгнат с победа от „Санкт Якоб Парк“. До момента те имаха две загуби – 0:2 и 0:4.

Още във втората минута Бярнарсон беше изпуснат от защитата на Лудогорец и опита да прехвърли Владо Стоянов, но прекалено слабо и вратарят улови. В 6-та Йордан Минев изчисти от голлинията насочената с пета от Щефен топка.

Базел натискаше здраво през първото полувреме, но в играта на домакините липсваше последният пас. Лудогорец разчиташе на бързите си атакуващи футболисти, които на няколко пъти почти се измъкнаха на чисти позиции, но винаги се намираше някой играч в червено-синьо да предотврати опасността.

В 39-та минута Марк Янко се контузи и беше заменен от Сейду Думбия. В последните минути на първото полувреме двата отбора си размениха по една скоростна контраатака, като тази на Лудогорец беше доведена до успешен край. Кафу получи от Марселиньо в коридор срещу двама защитници, които финтира бързо и след това от наказателното поле с десния крак прати топката в далечния ъгъл на Вацлик за 1:0.

На полувремето двамата треньори не направиха промени. В 55-та минута Базел пропусна чудесна възможност да изравни. Щефен пресече пас на Мисиджан към наказателното поле и влезе до аут линията, от където остро подаде на границата на малкия пеналт. Там Моци беше заел добра позиция и изчисти пред погледа на няколко нападатели на Базел.

В 74-та минута Натанаел получи контузия и футболистите на Базел направиха поредица от опасни атаки през неговата зона. В 80-та усилията им се увенчаха с успех. Ланг центрира, Владо Стоянов не се ориентира добре и вместо да остави топката за Минев, който не бе притесняван от съперников футболист, я изби право на крака на Щефен. Крилото нямаше проблем да я насочи от въздуха право в мрежата за 1:1.

В 84-та минута Стоянов улови удар по тревата, а след това Георги Дерменджиев направи дефанзивна смяна. На мястото на Вандерсон влезе централният защитник Пластун. Минута по-рано контузеният Натанаел бе заменен от Витиня. В 4-минутното продължение на срещата Лудогорец опита няколко атаки, които обаче не доведоха до никаква опасност пред вратата на Вацлик.

Другият мач в групата между ПСЖ и Арсенал също завърши 1:1 и така четирите тима са с абсолютни равни показатели след първите срещи. След 2 седмици френският шампион ще гостува в София, а Базел пътува до Лондон за мач с артилеристите.