Локо Сф с втора поредна загуба във Втора лига, срина се и край морето

7 Dni Futbol12.09.201600

Футболистите на Поморие се поздравиха с първа победа в първенството на Втора лига. В мач от 5 кръг момчетата на Малин Орачев се наложиха с 2:0 като домакин на Локомотив (София).

Поморийци доминираха през всичките 90 минути и само пропуските ги лишиха от още по-изразителен успех.

Християн Казаков откри резултата в 29-ата минута с глава след центриране на Милен Танев. В 73-ата домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу капитана Антон Иванов. Вратарят на Локомотив Александър Любенов обаче спаси удара от бялата точка на Ахмед Ахмедов.

Домакините удвоиха резултата в 81-ата минута, когато резервата Илиян Шерденов се разписа с елегантен прехвърлящ удар.

Близо 1200 зрители аплодираха първата победа на Поморие за сезона. Сред тях абонаментното со място в ВИП ложата беше заел и кметът Иван Алексиев. За Локо Сф това беше втора поредна загуба след поражението с 2:3 от Септември преди паузата и Железничарите вече са под чертата за изпадане. Поморие се изкачи до 10-о място.

Следващата среща на Поморие е гостуване на Етър във Велико Търново – на 17 септември от 18:00 часа. Локомотив (София) ще играе с Лудогорец II в Разград – на 15 септември от 18:00 часа.