Русе няма да спи тази нощ! Дунав прати ЦСКА в ада за три минути

7 Dni Futbol11.09.201653

Новакът в Първа лига Дунав (Русе) продължава да твори чудеса от началото на сезона. Тимът на Веселин Великов по безапелационен начин победи ЦСКА с 2:0 в двубоя, който се игра в Разград. Само за три минути червените преживяха истински кошмар, след като допуснаха два гола дело на Шопов и Огнянов. Воденият от Едуард Йорданеску ЦСКА така и не можа да отговори на отправеното предизвикателство и си тръгна с наведена глава.

През първия четвърт час играта бе равностойна и без положения през двете врати. В 22-ата минута гостите създадоха първата опасна ситуация. Арсенио Нунеш центрира отляво, но малко не достигна на Десподов да засече топката във вратата на домакините от около метър. Секунди по-късно шут на Кулма от 22 метра бе избит в корнер от Луков.

Дунав отговори подобаващо в 31-ата, когато Антон Огнянов центрира отдясно и Васил Шопов отправи неспасяем изстрел с глава – 1:0 за домакините. Веднага след изпълнението на центъра ЦСКА можеше да изравни, но Густаво Кулма от 5 метра нацели лявата странична греда. Последва бърза контраатака на русенци, топката стигна до Антон Огнянов, който с брилянтен шут от 25 метра вкара в горния ляв ъгъл на Китанов – 2:0 за Дунав. В 37-ата минута футболистите на Йорданеску можеха да върнат един гол, но Арсенио Нунеш стреля в ат от удобна позиция след центриране на Кулма отдясно.

В началото на втората част Атанас Атанасов опита да изненада Китанов с шут от 30 метра, но стражът на гостите спаси. Чак в 81-ата минута червените най-после застрашиха противниковата врата. Това стана след центриране на Арсенио от корнер и удар с глава на Чорбаджийски, но Луков реагира блестящо и изби в ъглов удар.