Луд мач на „Васил Левски“! Феноменална Славия обърна Локо (Пловдив) от 0:2 до 5:2 (СНИМКИ)

7 Dni Futbol10.09.201650

Славия тресна Локомотив (Пловдив) с 5:2 в двубой от шести кръг на Първа лига. „Белите“ изоставаха с 0:2 на почивката, но през втората част забиха четири гола. Ивайло Димитров влезе като резерва и се разписа на два пъти, а по едно попадение реализираха Сердер Сердеров и младите Петко Христов и Георги Йомов. Срещата се запомни и с трите дузпи, които отсъди реферът Ивайло Стоянов. Реферът посочи два пъти бялата точка в наказателното поле на Локо и веднъж в това на Славия. За „смърфовете“ точни бяха Дани Кики и Мартин Камбуров.

След едва 180 секунди Славия получи много добра възможност, за да поведе в резултата, но пасът на Балджийски бе твърде силен за дебютанта Валери Домовчийски, който не успя да засече кълбото в мрежата на гостите. В 9-ата минута отново Борислав Балджийски бе в центъра на вниманието. Полузащитникът получи подаване в наказателното поле от Сердер Сердеров, но шутът му бе много слаб, за да затрудни опитния Илко Пиргов. В 11-ата минута Локомотив направи чудесна атака. Димо Бакалов показа добра техника срещу Георги Пашов и с пас по тревата намери Дани Кики около точката на дузпата. Кики бе с гръб към вратата и върна още по-назад за Камбуров, чийто шут от дъгата прелетя покрай левия стълб.

Първият гол в дербито от 6-ия кръг падна в 22-ата минута, когато Дани Кики матира Марио Кирев. Халфът получи пас от Симеон Райков, той технично провря кълбото през краката на Иван Минчев, след което с изключително прецизен шут по земята откри резултата за гостите.

В 34-ата минута Мартин Камбуров направи резултата 0:2. Капитанът се разписа от бялата точка, което е негов четвърти гол в Първа лига през този сезон. Четири минути по-късно Кирев се превърна в герой, стражът спаси отбора от трети гол. Бранителят на „белите“ Петко Христов се опита да изчисти остро центриране на Райков, но насочи топката в собствената си врата. Марио Кирев все пак намери начин да парира и да запази пасива на тима от само два гола.

Второто полувреме започна много равностойно. Все пак в 61-ата минута резервата Георги Йомов спечели дузпа за „белите“. Зад топката застана Валери Домовчийски, но бившият голмайстор на Левски пропусна. В 64-ата минута младият бранител Петко Христов с глава намали резултата. В 75-ата минута Сердер Сердеров изравни, а три минути по-късно резервата Ивайло Димитров направи пълен обрат в срещата. Той се разписа от дузпа. В 82-а та минута Димитров заби втори гол в мрежата на Илко Пиргов.