Срам! Петев докара националния до дъното! България щастливо би Люксембург 4:3 с гол в продължението (СНИМКИ)

7 Dni Futbol06.09.201600

Българският национален отбор продължава да копае дъното под ръководството на Ивайло Петев. Трикольорите потрепериха доста при победата с 4:3 над Люксембург. Драмата на „Васил Левски“ бе пълна в края на мача, когато гостите изравниха резултата и само щастливото попадение на Александър Тонев в добавеното време и късметът спасиха трите точки за лъвовете.

Срещата започна отлично за България, след като още в 16-ата минута националите поведоха с гол на Димитър Рангелов, който се разписа с удар от 20-ина метра. Това бе неговия шести гол за „лъвовете“ в 39 мача. Георги Миланов удари горната греда в 42-ата минута. Халфът на ЦСКА (Москва) стреля силно от границата на наказателното поле, но топката се отби в гредата и излезе в аут.

В 60-ата минута Йоахим изравни след грешка в родната защита, а в 62-ата минута донесе пълен обрат със светкавична контраатака. Попадението шокира присъстващите по трибуните, като веднага започнаха скандирания: „Оставка, Оставка“, но в 65-ата минута Марселиньо с глава изравни.

Селекцията на Петев стигна до пълен обрат 14 минути по-късно. Страхил Попов проби през центъра, след което бе фаулиран на границата на наказателното поле. Зад топката застана Ивелин Попов, който след отлично изпълнение на пряк свободен удар се разписа за 3:2 в 79-ата минута. Родната десетка прехвърли стената и вкара своя 11-и гол за България. Натискът на България логично продължи, и в 77-та минута Страхил Попов спечели пряк свободен удар на дъгата пред наказателното поле. Оттам Ивелин Попов направи пълен обрат, с перфектно изпълнение от фаула.

След гола обаче, Люксембург продължи да търси гол, и доста затрудни националите ни във финалните минути. Офанзивните смени и прибирането на България отзад доведе до ново равенство, в първата минута от добавеното време на редовните 90 минути. За първи път в историята си, Люксембург вкара три гола на България. Флориан Бонер след поредната контраатака за гостите, излезе сам срещу Стоянов и направи 3:3.

Само секунди по-късно Александър Тонев реализира фантастичен гол, и донесе победата на българския тим, с удара си от 15-тина метра, без подготовка. Люксембург отново опита шанса си, изпълни два корнера в последните мигове от мача, и дори претендира за дузпа за игра с ръка, но в крайна сметка, след кански мъки, прозвуча и последният съдийски сигнал.