Младежите остават в играта за ЕВРО 2017 след мъчна победа над Армения

7 Dni Futbol06.09.201610

Младежкият национален отбор на България победи трудно Армения с 1:0 като гост и запази шансове за класиране на Европейското първенство през 2017-а в Полша. Победният гол вкара нападателят на Дунав (Русе) Юлиян Ненов 11 минути преди края на редовното време, а попадението бе изработено от две резерви.

Първата по-опасна ситуация бе пред българската врата, когато в 9-ата минута Симонян стреля, но Китанов спаси. Лъвовете отговориха с добър шут на Десподов в 24-ата минута, който бе отразен от арменския страж Айвазов. Пет минути по-късно домакините можеха да останат с 10 човека, тъй като Минасян фаулира откъсващия се сам серщу вратаря Малинов, но реферът му показа само жълт картон, макар че защитникът бе последен в отбрана.

В 40-ата минута пред Божидар Краев се откри отлична възможност за гол. Нападателят овладя с гръб една топка, завъртя се добре и стреля от 6-7 метра, но в аут. Секунди по-късно и Василев пропусна да открие резултата.

В началото на втората част двата отбора си размениха по един удар. Този за България бе дело на Десподов, който шутира изключително ефектно от трудна позиция и от воле, но над вратата. След час игра домакините организираха изключително опасна атака, при която двама наши бранители останаха срещу двама техни нападатели, но шутът на Минасян профуча покрай дясната греда на Китанов.

Ключовият момент дойде в 79-ата минута. Тони Тасев центрира от корнер, а Юлиян Ненов прати в мрежата от границата на наказателното поле за 1:0. Нападателят на Дунав влезе като смяна само три минути преди да вкара, а Тони Тасев се бе появил по-рано през втората част.

АРМЕНИЯ: 1. Айвазов, 2. Григорян, 3. Карташян, 4. Шакназарян, 5. Х. Хакобян, 6. Манучарян, 9. Р. Хакобян, 10. Айвазян, 11. Н. Минасян, 18. Аракелян, 23. Симонян

БЪЛГАРИЯ: 1. Китанов, 5. Гълъбов, 7. Десподов, 8. Гамаков, 11. Краев (65 – 20. Хюсеин), 14. А. Георгиев (57 – 22.Тасев), 15. Малинов, 17. Терзиев, 18. Колев, 19. Василев (76- 9. Ненов), 21. Марин