Самураят на Берое посече Пирин при завръщането на големият любимец под Аязмото

7 Dni Futbol26.08.201600

Берое победи с 1:0 Пирин (Благоевград) с дебютното попадение в Първа лига на японеца Кохей Като. Заралии имаха надмощие през целия мач, който бе изгледан от не повече от 2000-3000 зрители.

Първата добра възможност дойде за Георги Божилово още в 5-та минута, но той беше крайно неточен в удара си. В 25-та Александър Василев отправи първият точен удар в мача, но прекалено слабо в ръцете на Красимир Костов. Пирин отговори чак в 32-та минута чрез Димитър Благов, който сред добър рейд стреля силно, но и далеч от целта.

На полувремето Стефан Генов замени Кристиян Кощърна с Орлин Старокин, а само 2 минути след подновяването на играта Берое откри резултата. Атаката на заралии протече по десния фланг преди топката да бъде отправена към Като в наказателното поле. Той малко щастливо комбинира с Алекс Колев, който му я върна и японецът с мощен удар в далечния ъгъл вкара за 1:0.

След попадението заралии набраха инерция и натикаха съперника в неговата половина, но така и не успяваха да стигнат до чиста възможност за втори гол. В 69-та минута в игра след няколкомесечно отсъствие се завърна Атанас Зехиров. Десният бранител лекува дълго време контузия, която на няколко пъти имаше усложнения. Публиката по трибуните го посрещна с аплодисменти.

Трите точки позволиха на Берое да измести Левски от третото място преди неделният мач на „сините“ срещу Верея. Заралии са с 9 точки, една повече от столичани. Пирин e 10-и и вече в три поредни мача не познава вкуса на успеха – равенство и две загуби.