Хаос и драма в Ловеч! Славия изтръгна първа победа за сезона пред погледа на Гриша Ганчев

7 Dni Futbol26.08.201610

Славия постигна дебютен успех за сезона с 2:1 над Монтана в първи мач от петия кръг в Първа професионална лига. Двата тима изиграха среща без много футболни достойнства, като през първата част главно се ритаха, но все пак през втората създадоха по няколко добри положения пред вратата на противника, а голямата драма дойде в последните минути, когато паднаха и трите попадения.

Двубоят започна лошо за Славия – Александър Бранеков се контузи в рамото и бе заменен след само 15 минути игра. Положението можеше да стане още по-тежко, но атрактивният удар със задна ножица на Стивън Петков срещна напречната греда на Георги Петков. „Белите“ отговориха с удар на Ивайло Димитров, който премина встрани от целта. В 40-та минута Стивън Петков пропусна второ положение, след като пресече слабо подаване на Георги Петков, но изстреля топката прекалено силно и неточно.

Второто полувреме започна с намеса на Христо Иванов, който пресече подаване към Димитров. В 65-та минута Георги Петков показа рефлекс, избивайки от под гредата топката, която Петър Атанасов засече с глава. В 78-та на два пъти изстрели на Ивайло Димитров бяха избити от голлинията. Първо вратарят Иванов спаси, а после Чипев атрактивно със задна ножица опази мрежата на Монтана суха.

Така се стигна до 87-та минута, в която Маркиньос засече остро подаване на Шоко в малкия пеналт и откри. Монтанци вече се виждаха победители, но Славия се вдигна мълниеносно и по-малко от 2 минути след гола изравни. Фрапантна грешка допусна вратарят Иванов, който не се ориентира добре при центриране и рикошет от играч в бяло, а това позволи на Георги Йомов отблизо да добута топката в мрежата му. В първата от четирите минути добавено време Борислав Балджийски с плътен удар вкара втори гол и така донесе първата победа на Славия за сезона, която отлепи „белите“ от дъното. Те вече са с 3 точки, а Монтана остава на последната позиция само с един пункт.

Срещата беше изгледана от срамно малък брой зрители, но на трибуните бяха собственикът на ЦСКА Гриша Ганчев и националният селекционер Ивайло Петев.