Легенда на Левски разпука отбора: Напред – случайно, отзад – грешно

7 Dni Futbol24.07.2016222

Всички имахме големи надежди, че Левски може да елиминира Марибор. Имаше добри предпоставки това да се случи. Отборът отиде в Словения да не загуби първия мач и постигна поставената цел. Игра много грамотно тактически, много организирано, стоя добре и в защита, и в предни позиции. Освен че не допуснахме гол, реално можехме и да отбележим такъв на два пъти. На Герена мачът също тръгна много добре за нас. След като поведохме в резултата, трябваше да вкараме втори гол до 25-ата минута, когато имахме две възможности. Точно тогава беше ключовият момент в срещата. Ако резултатът беше станал 2:0, със сигурност сега Левски щеше да мисли за мачовете с Абърдийн. След това и в началото на втората част също можеше да отбележим гол и отново не успяхме. И тогава в сила влезе клишето „не вкараш ли, ще ти вкарат“. Цялата атака преди дузпата за Марибор беше проспана и при центрирането, и при гредата, и след това при нарушението. Йоргачевич не само запази резултата, като спаси дузпата, но и ни върна психологическото преимущество и отново пропуснахме буквално да си решим всички проблеми в мача с втори гол.
Изравняването стана следствие на поредица от гафове първо в халфовата линия, после десният бек и накрая централните защитници сбъркаха. Видя се и друго – че гостите имат повече опит в такива мачове. Като цяло Левски има големи проблеми в нападение, вижда се, че отборът играе на прилично ниво в защита. Да, допускат се индивидуални грешки, но това е нещо, което се поправя. В атака обаче се разчита на случайността, няма добър основен централен нападател, на когото да се разчита в такива мачове, и около него да има играчи, които да му асистират. Този мач показа къде трябва да работи спортно-техническото ръководство върху изграждането на състава, което явно ще продължи и през сезона. Има и добри неща но има и още много работа, за да се гони целта спечелването на титлата.